xiaomi redmi 5a

Xiaomi Redmi 5A oficjalnie debiutuje

Dosyć niespodziewanie w dniu oficjalnej zapowiedzi nowych urządzeń od Huawei, Xiaomi zaprezentowało światu swoje najnowsze dziecko. Mowa tutaj o modelu Xiaomi Redmi 5A, który jest najtańszym przedstawicielem wśród urządzeń chińskiego producenta.

Xiaomi Redmi 5A niespecjalnie różni się na pierwszy rzut oka od swojego poprzednika. Tym razem Xiaomi nie poszalało i trzymało się raczej już sprawdzonych rozwiązań, które u poprzednika zdały egzamin. Sercem Xiaomi Redmi 5A jest układ od Qualcomma czy Snapdragon 425, do tego dochodzi 2 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 16 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Specyfikację uzupełnia ekran o przekątnej 5 cali, który pracuje z maksymalną rozdzielczością HD czyli 1280×720 pikseli, do tego dochodzi ogniwo o pojemności 3000 mAh. Całość ma działać pod kontrolą Androida Nougat w wersji 7.1 wraz z autorską nakładką Xiaomi MIUI w wersji 9. Na koniec dodam, że Xiaomi Redmi 5A będzie zamknięty w aluminiowej obudowie.

Gdzie tutaj zmiany w porównaniu do poprzednika? Dwa ostatnie punkty specyfikacji to drobne odświeżenia modelu i tak zyskaliśmy nowszą wersję Androida i przede wszystkim nakładki systemowej, a także aluminiową obudowę. Cóż zmian nie jest dużo i osobiście liczyłem chociażby na nieco mocniejszy procesor w postaci Snapdragona 435, ale się niestety przeliczyłem. Wkrótce powinna się pojawić mocniejsza wersja tego modelu z 3 GB RAMu oraz 32 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Telefon został wyceniony na 599 juanów co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę około 330 zł bez podatków, zapewne w polskiej dystrybucji otrzymamy go za około 599 zł. Kiedy zadebiutuje u nas? Tego niestety nie wiemy, ale zapewne jeszcze przed końcem bieżącego roku.

Źródło: gsmarena.com

More Stories
PadFone – hybryda od Asusa na MWC