Huawei Mate 10 Lite oficjalnie zapowiedziany

0
huawei mate 10 lite

Stało się. Przez ostatnie kilka tygodni zarzucaliśmy Was plotkami, przeciekami, które dotyczyły właśnie modeli z linii Mate 10, a dziś wszystko stało się już oficjalnie. Chiński producent sumarycznie zaprezentował światu 4 modele, które niestety tylko dwa pojawiają się na naszym rodzimym rynku – Huawei Mate 10 Lite, Huawei Mate 10, Huawei Mate 10 Pro oraz Huawei Mate 10 Porshe Design. Pierwszy i przedostatni trafi na nasze rodzime półki sklepowe. Po więcej informacji zapraszam do pełnego newsa.

Huawei Mate 10 Lite to najtańszy i najskromniejszy ze wszystkim dzisiaj zaprezentowanych modeli, jednak nie jest to wcale biedny model. Otrzymujemy bowiem duży 5,9 calowy wyświetlacz, który pracować będzie z rozdzielczością 2160 x 1080 pikseli. Do tego praktycznie w całości wypełnia przedni panel, dzięki proporcjom 18:9 oraz niezwykle małym ramkom. Sercem urządzenia będzie ośmiordzeniowy autorski układ Huawei’a czyli Kirin 659 wspierać go będzie 4 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 64 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie aż czterech aparatów – dwóch obiektywów z przodu jak i z tyłu. Główne aparat składa się na dwie matryce 16 Mpx oraz 2 Mpx, natomiast przedni to 12 Mpx oraz 2 Mpx. Ciekaw jestem jak sprawdzą się w praktyce. Mamy jeszcze baterię o pojemności 3340 mAh, cały zestaw czujników i modułów łączności bezprzewodowej, ale niestety zabrakło NFC. Całość ma działać pod kontrolą niestety Androida Nougat, ale zapewne sam chiński producent postara się o rychłą aktualizację do najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem czyli Androida Oreo.

Na koniec kilka słów o dostępności i cenie. Przedsprzedaż rusza jutro i telefon będzie dostępny w cenie 1499 zł z całkiem dobrymi słuchawkami. Jak Wam się podoba propozycja od chińskiego producenta?

Źródło: informacja prasowa