SanDisk Ultra Dual – test pendrive OTG

0
sandisk ultra dual

Aktualnie pendrive’y coraz częściej odchodzą do lamusa. Większość danych przechowujemy w chmurze. Jednak od czasu do czasu musimy szybko przenieść kilka czy kilkanaście gigabajtów danych, wówczas nadal pendrive będzie nieoceniony. Tym bardziej,  gdy nasz telefon czy tablet wspiera technologię OTG i w pełni wykorzystamy możliwości tego urządzenia SanDisk Ultra Dual, dostaliśmy wersję z 64 GB pamięci i wsparciem dla USB trzeciej generacji.

W samym opakowaniu nie znajdziemy nic więcej prócz samego pendrive’a, ale w sumie co potrzebujemy więcej do takiego zestawu? Sam pendrive jest bardzo niewielkich rozmiarów, dzięki czemu bez przeszkód będziemy mogli go schować do kieszeni spodni czy torebki, nic nie stoi na przeszkodzie by również przyczepić go do naszych kluczy. Niemal w całości został wykonany z plastiku, dzięki czemu jest lekki, choć co prawda nie jest to gwarant najwyższej odporności na wszelkie mechaniczne uszkodzenia. Jakość zastosowanego plastiku stoi na wysokim poziomie więc nie ma mowy by coś chrupało czy zniszczyło się pod większym naciskiem. W nominalnej pozycji same wyjścia są schowane. Możemy je wyciągnąć przy pomocy niewielkiego wystającego guzika, który przesuwamy albo w prawo albo w lewo w zależności od tego z którego łącza chcemy korzystać. Takie rozwiązanie nie jest bez wad, bowiem często zdarza się, że ten guzik się nie zablokuje i wówczas gdy chcemy włożyć pendrive’a do wyjścia ten nam się chowa. Co czasem nieco komplikuje życie. Chwali się, że urządzenie jest wyposażone w całkiem długie wyjście micro USB, co akurat jest bardzo dobrym rozwiązaniem ze względu na to, że często zdarza, się że korzystamy np. z dodatkowego etui, które nieco utrudnia dostęp do wyjścia, a tutaj ten problem nie występuje.

Testowane urządzenie zostało wyposażone w 64 GB pamięci, co jest bardzo dobrym wynikiem i do codziennego zastosowania jak najbardziej w zupełności wystarcza. Jeśli natomiast chodzi o szybkość działania samego pendrive nie mam większych uwag, zresztą sprawdźcie sami poniżej wyniki z poszczególnych benchmarków zarówno na komputerze i urządzeniu mobilnym. Wyniki są zbliżone do konkurencji, zaznaczę jedynie, że test na komputerze został wykonany na łączu USB drugiej generacji, przez to nie udało się mi się uzyskać maksymalnych wyników.

Pendrive SanDisk Ultra Dual ze wsparciem dla OTG to bardzo dobre rozwiązanie, które przyda się szczególnie osobom, które chcą tworzyć dodatkową kopie zapasową swoich danych i mieć ją zawsze przy sobie. Przy 64 GB dostępnej pamięci (w praktyce trochę mniej) powinny się zmieścić wszystkie najważniejsze dane. Testowany egzemplarz w sklepach kupicie za około 100 zł, możecie też dorwać modele o znacznie mniejszej pojemności czyli 16 GB, 32 GB i są one zauważalnie tańsze od około 35 zł do 55 zł odpowiednio za 16 GB i 32 GB.