Samsung Galaxy J7 (2016) otrzymał update do Androida Nougat 7.0

2
galaxy j7 (2016)

Już jakiś dłuższy czas nie mieliśmy okazji informować Was o aktualizacjach smartfonów do nowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem. Do tej pory wszystkie najważniejsze smartfony z portfolio producentów mobilnuch niemal zostały zaktualizowane (myślę, tutaj przede wszystkim o flagowcach).Zostały niedobitki ze średniej i niższej półki cenowej. Zapewne lada moment rozpocznie się sezon na aktualizacje do Androida Oreo, a my dzisiaj mamy dobre wieści dla właściciel Samsungów Galaxy J7 (2016).

Właśnie rozpoczął się proces aktualizacji dla Samsunga Galaxy J7 (2016), lecz jak na razie tylko i wyłącznie dla tych, którzy kupowali telefon bezpośrednio u operatora – Plusa. Dosyć zaskakujące, że jako pierwsi update dostają posiadacze brandowanych egzemplarzy tego średniaka. Co ważne prócz samego Androida Nougat otrzymujemy najnowszą wersję nakładki systemowej, którą mają posiadacze chociażby Samsunga Galaxy S8, dokładniej mówiąc Samsung Experience 8.1, a pakiet zabezpieczeń jest datowany na 1 sierpnia bieżącego roku.

Łatka jest dostępna w systemie OTA, przez to telefon sam powinien Was poinformować o tym, że update jest już gotowy do pobrania. Jak to bywa w przypadku takich aktualizacji jest co pobierać bowiem patch waży około 1000 MB, więc warto być podłączony do Wi-Fi. Pamiętajcie, przed aktualizacją naładujcie swój telefon, bowiem sam proces może potrwać nawet do godziny czy dwóch, a przed rozpoczęciem aktualizacji warto również zrobić kopię bezpieczeństwa najważniejszych danych tak na wszelki wypadek.

Dajcie znać w komentarzach jak sprawuje się Android Nougat na Samsungu Galaxy J7 (2016), jeśli ktoś z Was otrzyma update w wersji niebrandowanej również dajcie znać komentarzu.