Qualcomm przygotuje dwa flagowe układy w 2018 roku?

0
qualcomm

Qualcomm bez wątpienia jest jednym z liderów branży mobilnych układów, niewielu może mu dorównać. Zarówno w średniej jak i wyższej półce sprawują się one bardzo dobrze – oferują świetną wydajność i w sumie na rynku ciężko znaleźć bezpośrednią konkurencję szczególnie w topowych rozwiązaniach.

Wiemy już, że najpewniej w przyszłym roku zadebiutuje układ Qualcomma Snapdragon 845, jednak za sprawą jednego z inżynierów, a tak właściwie jego profilu LinkedIn wskazują, że są prowadzone prace nad jeszcze jednym procesorem. Jednak są to bardzo ogólnikowe informacje, które mimo wszystko nie przekonują mnie, że przyszłym roku poznamy zarówno Snapdragona 845 jak i wersję 855. Raczej ten drugi model szykowany jest na 2019 roku i wówczas zostanie poczyniony kolejny krok w zmniejszenie procesu technologicznego z 10 nm do 7 nm.

Jak na razie wiemy, że Samsung już teraz zagarnął całą pierwszą partię najnowszych układów Qualcomma czyli Snapdragonów 845 do swoich przyszłorocznych flagowców najpewniej Samsunga Galaxy S9 i jego większego brata Samsunga Galaxy S9+. Jak to faktycznie będzie z tymi najnowszymi układami czas pokaże, ale myślę że rynek byłby zbyt mocno przesycony, gdybyśmy otrzymali w krótki odstępie czasu dwa różne naprawdę topowe układy mobilne.

Źródło: pocketnow.com