2

Amazon do tej pory nie zdradzał zbyt wielu szczegółów dotyczących nowej generacji swoich flagowych czytników e-booków. Dosyć niespodziewanie amerykański gigant przygotował dla nas dzisiaj niespodziankę w postaci Kindle Oasis 2. Co przynosi ze sobą nowa generacja czytników?

Przede wszystkim może się wielu użytkownikom spodobać, Kindle Oasis 2 został wyposażony w duży 7 calowy wyświetlacz, na szczęście nie ucierpiała na tym rozdzielczość i zagęszczenie pikseli. Według informacji Oasis 2 będzie działać w rozdzielczości 1680×1264 pikseli, co daje wcześniej wspomniane 300 ppi. Ekran ponowie będzie podświetlany przez 12 diod. Jednak to co najważniejsze model ten będzie wodoodporny, ma być zgodny z normą IPX8. Kształt i rozmieszczenie klawiszy będzie niemal identyczne z poprzednią generacją. Oczywiście sam czytnik nieco urośnie, ale gabaryty mimo wszystko nie będą znacznie większe. Pod względem oprogramowania Amazon nie będzie wprowadzał zmian, więc oprogramowanie nie będzie się różnić od poprzedniej generacji czy Kindle Paperwhite 3 generacji. Nowością jest wsparcie dla audiobooków i aplikacji Audible, będziemy mogli podłączyć słuchawki za pomocą Bluetooth, niestety standardowego wyjścia słuchawkowego mini jack 3,5 mm nie uświadczymy w tym czytniku.

Amerykański gigant przygotował dwie wersje Kindle Oasis 2 z 8 GB pamięci wewnętrznej oraz 32 GB. Jak wyglądają ceny i dostępność urządzeń? Za najbardziej podstawową wersję przyjdzie nam zapłacić 249,99 euro, ze zwiększoną pamięcią do 32 GB już 279,99 euro, natomiast wersja 32 GB i 3G to już wydatek 339,99 euro. Do tej pory większość wersji czytników była sprzedawana zarówno z reklamami jak i bez nich, tutaj nie mamy takiego rozróżnienia. Możliwe, że te pojawiają się w późniejszym terminie. Według danych ze stron Amazonu, wysyłka urządzeń rozpocznie się 31 października.

Źródło: pocketnow.com

Honor 7X z wyświetlaczem FullView oficjalnie

Wcześniejszy wpis

Poznaliśmy wygląd Galaxy A5 (2018)?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy