Właściciele LG V30 skarżą się na problem z wyświetlaczem

0
lg v30

Problemy techniczne związane z premierą najdroższych urządzeń zdarzają się niemal przy każdej większym debiucie urządzenia. Najlepszym przykładem były te związane z Samsungiem Galaxy Note 7 i baterią, ale również dużo pomniejszych problemów można było znaleźć przy premierach iPhone’ów (co niektóre za łatwo się wyginały). Więc to, że pojawiają się głosy, które sugerują problemy z ekranem w najnowszym flagowcu koreańskiego producenta mnie osobiście zbytnio nie dziwi.

Jakiej natury jest to problem? Wydawać by się mogło dosyć błahy i większość użytkowników nie zwróciłoby w ogóle na niego uwagi. Chodzi mianowicie o nierównomierne podświetlenie szarego tła, problem się ten uwidacznia gdy zrobimy zdjęcie urządzenia przy minimalnej jasności ekranu i w ciemnym otoczeniu. Przyznam sam, że w czasie normalnego korzystania z telefonu nie jestem pewien czy bym taki problem dostrzegł, ale część użytkowników widzi i zgłasza to producentowi. Trudno w tym momencie powiedzieć, że uda się problem naprawić przy pomocy łatki oprogramowania, ale obawiam się, że może być to w tym wypadku awykonalne i problem tkwi w samym wyświetlaczu.

Nam nie pozostaje nic innego jak czekać na posunięcie koreańskiego producenta, zobaczymy jak będzie chciał rozwiązać cały problem.

Źródło: pocketnow.com