Xiaomi Redmi Note 5 z ekranem o proporcjach 18:9?

0
Xiaomi Redmi Note 4X

Powoli chiński producent wypuszcza kolejną, piątą już generację swoich najpopularniejszych urządzeń. Do tej pory mogliśmy poznać jedynie oficjalnie Xiaomi Redmi Note 5A, który jest najuboższą wersją telefonu z tej generacji i dopiskiem Note, większość jednak czeka na oficjalnego następcę Xiaomi Redmi Note 4 i odświeżonej wersji 4X, a pierwsze kolejne zapowiedzi wskazują, że jest na co czekać.

Pierwszą podstawową zmianą jest ekran, który teraz będzie najpewniej w proporcjach 18:9, dzięki temu będzie to telefon nieco węższy, a  przy tym dłuższy, a pierwsze zdjęcia, które pojawiły się w internecie dodatkowo wskazują, na to że ramki wokół wyświetlacza zostaną zauważalnie zredukowane. Nie wiemy czy Xiaomi pozostanie przy ekranie wielkości 5,5 cala czy nieco bardziej sobie pofolguje i zaimplementuje większy wyświetlacz. Ze zdjęć wynika również, że pojawi się podwójny tylny aparat jeden o matrycy 16 Mpx, drugi 5 Mpx. Sercem urządzenia według pierwszych przecieków ma być któryś z układów MediaTeka, choć osobiście uważam, że już od pewnego czasu chiński producent odchodzi od układów MediaTeka na rzecz procesorów Qualcomma, liczę, że pojawi się któryś z nowszych Snapdragonów 6XX, do tego dochodzi 4 GB pamięci operacyjnej RAM, a także bateria o pojemności 4000 mAh.

Na koniec pozostawiłem cenę ta  w przeliczeniu na złotówki za najtańszą wersję przyjdzie nam zapłacić około 550 zł, natomiast najdroższą około 720 zł. Ceny te nie zawierają podatków, ale mimo wszystko wyglądają bardzo dobrze i jeśli wszystkie te plotki się sprawdzą otrzymamy naprawdę bardzo ciekawe urządzenie, z którym konkurencja będzie miała spory problem.

Źródło: gsmarena.com