Linia Galaxy A 2018 znacznie droższa od poprzedniej generacji

0
samsung

Jakiś czas temu pisaliśmy na łamach MobileWorld24.pl o nowościach jakie przyniesie ze sobą nowa generacja urządzeń z linii Galaxy A 2018. Samsung podobnie jak pozostali producenci chce zaimplementować do swojej średniej półki ekran o proporcjach 18:9, praktycznie bez ramek.

Jednak do tej pory większość producentów przy wdrażaniu takiej technologii znacząco nie zwiększali cen swoich telefonów w przypadku linii Galaxy A 2018 ma być inaczej. Wzrost cen nie jest niczym nowym dla posiadaczy urządzeń z linii A, modele te pojawiają się już od 2015 roku i wówczas cena Samsunga Galaxy A5 (2015) oscylowała w granicy 1599 zł, a już najnowszy aktualnie dostępny na rynku model czyli Galaxy A5 (2017) kosztuje o 200 zł więcej czyli 1799 zł. Czyżby koreański producent szykował się co najmniej na przebicie granicy 2000 zł? Wszystkie znaki na niebie i ziemi właśnie na to wskazują i osobiście coraz ciężej będzie można zaliczyć linię Galaxy A do telefonów ze średniej półki cenowej. W okolicach 2000 zł można już kupić flagowe modele i tutaj mówię i sugerowanej cenie detalicznej, a nie pół roku po premierze urządzenia. Z drugiej strony ceny flagowców cały czas wzrastają szczególnie u Samsunga, i sam koreański producent stara się zmniejszyć „dystans” cenowy pomiędzy średnią a najwyższą półką, tylko czy klienci będą przekonani do takiego rozwiązania? Gdzie w alternatywie będą mieć między innymi chińskie flagowce?

Co sądzicie o podwyżce cen z linii Galaxy A (2018)? Będzie dla Was do zaakceptowania czy jednak zdecydujecie się na zakup urządzenia od któregoś z chińskich producentów?

Źródło: phonearena.com