1

W sumie nieco ponad półtora miesiąca temu oficjalnie poznaliśmy Androida Oreo i już przy tej okazji fiński producent chwalił się, że wszystkie aktualnie dostępne telefony na rynku otrzymają aktualizację do Androida Oreo, co już było bardzo dobrym posunięciem ze strony Nokii.

Widać jednak na to, że fiński producent idzie o krok dalej, bowiem właśnie Nokia zapowiedziała, że telefony które są dostępne w sprzedaży dostaną również update do Androida P, który notabene jeszcze nie został oficjalnie zaprezentowany. Posiadacze Nokia 3, Nokia 5, Nokia 6 oraz Nokia 8 powinni spać spokojnie i nie martwić się w ogóle o wsparcie producenta. Tak długie wsparcie dla flagowego telefonu raczej nie powinno dziwić, bowiem wielu producentów dla najmocniejszych urządzeń przewiduje długi czas aktualizacji. Jednak przy tańszych rozwiązaniach ze średniej i niższej półki cenowej nie jest już takim standardem i posiadaczy tych telefonów powinno szczególnie ucieszyć.

Nokia jeszcze przed oficjalnym debiutem nowych urządzeń mówiła, że priorytetem będzie dla nich bieżące aktualizowanie urządzeń i widać na to, że chcą dotrzymać obietnic, bo prócz kolejnych wersji Androida mamy także nowe pakiety bezpieczeństwa.

Źródło: phonearena.com

PocketBook Basic Lux – recenzja

Wcześniejszy wpis

Dzień przed premierą Pixeli wiemy o nich praktycznie wszystko

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android