1

Kilka dni temu mieliśmy okazję oficjalnie poznać najnowsze urządzenia sygnowane logiem nadgryzionego jabłuszka. Kurz opadł, więc pojawiają się szczegółowe informacje dotyczące specyfikacji. Gigant z Cupertino do tej pory tradycyjnie już na samej konferencji nie przedstawia szczegółowych danych dotyczących samej baterii.

Na szczęście z pomocą przychodzą nam przecieki z TENAA, które sugerują nam, że zarówno iPhone 8 oraz iPhone 8 Plus mają zaimplementowane baterie o mniejszej pojemności niż iPhone 7 oraz iPhone 7 Plus. Co prawda różnice nie są znaczące, ale mimo wszystko zauważalnie mniejsze. W iPhone 8 mamy baterię 1821 mAh natomiast w większym modelu oznaczonym jako Plus 2675 mAh, dla porównania iPhone 7 to ogniwo 1960 mAh, a jego większy brat to 2900 mAh.

Jednak w praktyce może się okazać, że nowe iPhone’y będą działać na jednym ładowaniu dłużej niż poprzednicy, a to za sprawą układu napędzającego nowe smartfony. Apple A11, który został wykonany w technologii 10 nm (poprzedni układ to 16 nm układ). Proces wykonania akurat w tym układzie może mieć niebagatelny wpływ na długość działania na jednym ładowaniu. Jak to wszystko wygląda w praktyce okaże się wówczas, gdy pierwsze egzemplarze trafią do recenzentów i samych klientów.

Źródło: gsmarena.com

Kolejne promocje w TomTop

Wcześniejszy wpis

Nokia 8 w mocniejszej wersji wkrótce w Europie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w iOS