Huawei pracuje nad smartfonem z czterema aparatami

0

Moda na główny aparat z podwójnym obiektywem nastała już jakiś czas temu, teraz praktycznie każdy z telefonów z najwyższej półki cenowej posiada podwójny aparat, lecz na to wygląda, że Huawei poszedł o krok dalej i przygotowuje telefon z czterema obiektywami.

Huawei Rhone bo o tym modelu mowa będzie wyposażony zarówno w przedni jak i tylny obiektyw z podwójnym aparatem, czy takie rozwiązanie jest do czegoś nam potrzebne cóż w tym momencie trudno powiedzieć, ale gdy telefon ujrzy światło dziennie będziemy mogli bliżej przyjrzeć się zaimplementowanym rozwiązaniom. Według pierwszych danych tylne obiektywy to kombinacja matryc 16 Mpx oraz 2 Mpx a przedni z kolei 13 Mpx i 2 Mpx. Niska rozdzielczość drugiego z obiektywów może świadczyć o tym, że będą to jedynie obiektywy pomocnicze wykorzystywane chociażby do rozmycia tła. Jak wygląda reszta specyfikacji? Według przeciekowych danych zostanie on wyposażony w ekran o przekątnej 5,99 cala i będzie on pracować w rozdzielczości Full HD+, do tego co warto dodać zostanie dodany panoramiczny ekran o proporcjach 18:9, dzięki temu ramki wokół wyświetlacza zostaną zredukowane do minimum. Specyfikację uzupełnia ośmiordzeniowy procesor najpewniej któryś ze średniopółkowych układów od Huawei’a a także 4 GB pamięci operacyjnej RAM. Całość ma uzupełniać bateria o pojemności 3240 mAh, zestaw modułów łączności bezprzewodowej i  działać pod kontrolą Androida Nougat wraz z autorską nakładką chińskiego producenta – EMUI.

Jak Wam się podoba pomysł Huawei na implementację aż 4 obiektywów do jednego telefonu? Czy takie rozwiązanie w ogóle się przyda przy normalnym korzystaniu z telefonu?

Źródło: phonearena.com