Google Pixel 2 z Snapdragonem 836 na pokładzie

0
pixel

Na początku bieżącego tygodnia oficjalnie została zaprezentowana najnowsza wersja systemu sygnowanego zielonym roobickiem. Android Oreo bo o nim mowa przynosi sporo różnych zmian i aktualizacja pojawiła się już na kilku urządzeniach z linii Nexus i Pixel. Jednak na początku istnienia Androida najczęściej wraz z premierą nowego systemu pojawiały się nowe urządzenia działające pod jego kontrolą właśnie z linii Nexus. Teraz Google zmienił politykę i już ubiegłoroczne Pixele debiutowały nieco później. Nie inaczej jest w przypadku drugiej generacji tych urządzeń.

Według przeciekowych informacji najnowsze smartfony z linii Pixel oficjalnie zaprezentowane zostaną 5 października bieżącego roku, czyli rok i jeden dzień po premierze pierwszej generacji tych telefonów. Co wiemy nowego na temat Pixel 2? Przede wszystkim pojawił się w plotkach jeden element mianowicie procesor, według nowych informacji Pixel 2 będzie napędzany najnowszym odświeżonym Snapdragonem 836. Z plotek wynika, że podobnie jak Snapdragon 821 ten procesor będzie jedynie podkręconym Snapdragonem 835, ale mimo to powinien otrzymać zastrzyk dodatkowej mocy. Warto na koniec jeszcze dodać jedną informację Pixel 2 z pięciocalowym wyświetlaczem ma zostać przygotowany przez HTC, natomiast jego większy szcześciocalowy brat stworzony zostanie przez LG.

Oczywiście wszystkie powyższe informacje trzeba brać z przymrużeniem oka, ale wydaje się, że są one prawdopodobne i nowa generacja urządzeń z linii Pixel będą ciekawymi telefonami.

Źródło: gsmarena.com