Znamy specyfikację nowych modeli z serii Zenfone

0
asus zenfone

Oficjalna premiera omawianych modeli planowana była na 17 sierpnia, jednak francuski oddział firmy zaliczył wpadkę i już teraz opublikował na swojej stronie informacje o czterech nadchodzących modelach. Zobaczmy jak prezentują się następujące smartfony:

Asus Zenfone 4

Urządzenie wyposażono w 5,5-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości Full HD. Zenfone 4 dostępny będzie w dwóch wariantach. Sercem jednego z nich będzie Qualcomm Snapdragon 630, natomiast druga wersja zostanie wyposażona w układ Snapdragon 660. Obie wersje będą oferować 4 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej, z możliwością jej rozszerzenia przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 1 TB. Smartfon Asusa oferować będzie podwójny aparat główny z sensorami 12 Mpx  i 8 Mpx. Na froncie znajdziemy 8 Mpx kamerkę. Zenfone 4 zasilany będzie przez akumulator o pojemności 3300 mAh i pracować będzie pod kontrolą Androida 7.0 Nougat. Ponadto nie zabraknie także czytnika linii papilarnych i hybrydowego Dual SIM.

Asus Zenfone 4 Selfie Pro

W tym przypadku Asus naprawdę zaszalał. Smartfon oferuje 5,5-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości HD. Jego sercem jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 625 z układem graficznym Adreno 506, wspierany przez 4 GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wbudowanej, którą dodatkowo można rozszerzyć przy pomocy karty microSD. Urządzenie oferuje również 16 Mpx aparat główny oraz podwójny aparat przedni z sensorami 24 Mpx i 5 Mpx o kącie widzenia 120 stopni. Smartfon pracuje pod kontrolą Androida 7.0 Nougat i zasilany jest przez akumulator o pojemności 3000 mAh. Dodatkowo urządzenie oferuje czytnik linii papilarnych oraz Dual SIM.

Asus Zenfone 4 Selfie

Kolejny model z dopiskiem Selfie oferuje również 5,5-calowy wyświetlacz, jednak w tym przypadku mamy matrycę IPS o rozdzielczości HD. Jego sercem jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 430 z układem graficznym Adreno 505. Do tego dochodzi 4 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wbudowanej, którą oczywiście można rozszerzyć przy pomocy karty microSD. Urządzenie również oferuje podwójny aparat przedni, który cechuje się sensorami 20 Mpx oraz 8 Mpx, natomiast główny aparat fotograficzny ma matrycę o rozdzielczości 16 Mpx. Z przecieku wiemy też, że smartfon posiada akumulator o pojemności 3000 mAh. Całość pracuje pod kontrolą Androida 7.0 Nougat z nakładką producenta.

Asus Zenfone 4 Max

Jak pewnie wiecie, Asus Zenfone 4 Max pojawił się już na rosyjskim rynku, jednak nowy model cechuje się nieco słabszą specyfikacją. Urządzenie posiada wyświetlacz IPS o przekątnej  5,2 cala i rozdzielczości HD. Sercem tego modelu jest czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 425 z układem graficznym Adreno 308. Zestaw wspierany jest przez 3 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 32 GB pamięci wbudowanej, którą można rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 256 GB. Za jakość zdjęć odpowiada podwójny aparat główny o rozdzielczości 13 Mpx f/2.0 i 5 Mpx o kącie widzenia 120 stopni, a także 8 Mpx kamerka ze światłem f/2.2 oraz diodą doświetlającą. Asus Zenfone 4 Max oferuje akumulator o pojemności 4100 mAh i pracuje pod kontrolą Androida 7.0  z nakładką ZenUI. Do sprzedaży trafi czarna, złota oraz różowa wersja kolorystyczna.

Ceny

  • Asus Zenfone 4 – 499.99 euro,
  • Asus Zenfone 4 Selfie Pro – 399.99 euro,
  • Asus Zenfone 4 Selfie – 299.99 euro,
  • Asus Zenfone 4 Max – 229.99 euro.

Źródło: AndroidPure, WinFuture
Zdjęcie tytułowe: MobileWorld24.pl