Samsung Galaxy A3 (2016) z aktualizacją do Androida 7.0

0

Na przestrzeni ostatnich tygodni kilkukrotnie informowaliśmy Was o aktualizacjach, które pojawiają się na urządzeniach różnych producentów. Część użytkowników czekało długie miesiące na update, ale w końcu się doczekało, tym razem mamy dobre informacje dla posiadaczy Samsunga Galaxy A3 (2016).

Co prawda tuż za rogiem czai się już Android O, jednak to, że koreański producent aktualizuje urządzenia ze średniej i niskiej półki cenowej jak najbardziej trzeba zaliczyć na plus. Jak na razie aktualizacja do najnowszej oficjalnej wersje systemu sygnowanego zielonym robocikiem dla Galaxy A3 (2016) dotyczy urządzeń kupionych w T-Mobile. Dosyć specyficzna sytuacja, bowiem w większości wypadków to właściciele urządzeń kupionych na wolnym rynku mogą cieszyć się jako pierwsi z update’u tutaj sprawa wygląda nieco inaczej.

Update oczywiście prócz Androida 7.0 Nougat zawiera również czerwcowe poprawki zabezpieczeń. Zmian doczekał się interfejs, poprawiono stabilność i szybkość działania całego telefonu. Jak sami widzicie zmiany nie są kosmetyczne i warto zaktualizować swoje urządzenie. Paczka waży nieco ponad 1 GB, więc warto być podłączonym do sieci Wi-Fi. Dodam jeszcze również ważnym elementem jest naładowanie telefonu przed aktualizacją bo sam proces może trochę potrwać, a wyłączenie się smartfona w czasie całego procesu może stanowić spory problem.

Kiedy aktualizacja pojawi się na urządzeniach z tzw. wolnego rynku i pozostałych operatorów? Tego w tym momencie nie wiemy, lecz jeśli proces już ruszył dla części egzemplarzy tego modelu, pozostali dostaną update już w niedalekiej przyszłości.