Nokia 8 na starcie z Androidem O?

0
android oreo

Sezon ogórkowy powoli zbliża się ku końcowi. Pod koniec sierpnia zacznie się istny wysyp wszelkiej maści konforencji, prezentacji czy premier, a to tak właściwie preludium do targów IFA w Barcelnie i kolejnej porcji nowości na przełomie września i października.

O tym, że niedługo poznamy prawdziwego flagowego smartfona od fińskiego producenta pisałem już jakiś czas temu na łamach MobileWorld24.pl. Wiemy, że będzie to Nokia 8 i że zdecydowano się na najmocniejsze aktualnie na rynku bebeszki czyli Snapdragona 835 oraz w zależności od źródła plotek 4 lub 6 GB pamięci operacyjnej RAM. To wszystko ma być dodatkowo wspierane przez aparat tworzony przy współpracy z firmą Zeiss.

Najnowsze informacje uzupełniają wcześniejsze dane o wersję systemu sygnowanego zielonym robocikiem. Może okazać, że tym razem pierwszym urządzeniem, które będzie działać pod kontrolą Androida O, będzie właśnie najnowsza Nokia 8. W ubiegłym roku amerykański gigant z Mountain View postawił na współpracę z LG i właśnie model tego producenta jako pierwszy działał pod kontrolą Androida Nougat (mowa tutaj o telefonie LG V20). Jak to będzie w przypadku Nokii okaże się wówczas gdy oficjalnie poznamy Androida O, a także i przede wszystkim najnowszy smartfon Finów.

Źródło: gsmarena.com

Nokianokia 8