Nokia 2 najtańszy smartfon od Finów

0
nokia logo

Nokia dopiero zaczyna swoją ekspansję po dłuższej przerwie. Jakieś czas temu oficjalnie zostały zaprezentowane modele Nokia 3, 5 oraz 6. Żaden z tych telefonów nie wyróżniał się niczym szczególnym, a my nadal czekamy na oficjalną zapowiedź flagowca Finów, lecz jak na razie karmieni jesteśmy kolejnymi plotkami.

Tym razem padło na najtańszy spośród wszystkich urządzeń fińskiego producenta. Nokia 2 to smartfon w którym zastosowano najpewniej już mocno przestarzały procesor Qualcomma Snapdragon 210 i do tego dochodzi 1 GB pamięci operacyjnej RAM. Najpewniej do tego dojdzie 8 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Urządzenie ma działać pod kontrolą najnowszej wersji Androida Nouagat 7.1. Jak na razie znamy pełnej specyfikacji urządzenia, ale zakładając, że pójdzie ona w tę stronę to nie liczyłbym na jakąś radykalną zmianę i dostaniemy naprawdę tani telefon.

Jeśli chodzi o cenę plotki mowią o cenie między 50 a 150 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę od około 200 zł do 600 zł. Cena nie wygórowana, ale zakładając że mamy tylko Snadpragona 210 i 1 GB pamięci RAM to zdecydowanie zbyt mało by zachęcić potencjalnych klientów.

Źródło: gsmarena.com