Moto Z2 Force oficjalnie zaprezentowana

1
moto z2 force

Lenovo sukcesywnie wprowadza na rynek kolejne generacje swoich mobilnych urządzeń. Jakiś czas temu poznaliśmy Moto Z2 i Moto Z2 Play, teraz przyszła kolej dla odmiany na telefon nieco inny od pozostałych – Moto Z2 Force. Smartfon, którego ekran wytrzymuje znacznie więcej niż przeciętny telefon.

Zacznijmy jednak od bebeszków urządzenia i tak sercem telefonu będzie najnowszy układ Qualcomma czyli Snapdragon 835, którego wspierać będzie 4 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 64 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Specyfikację uzupełnia przedni aparat 5 Mpx oraz podwójny tylny z matrycami po 12 Mpx o jasności f2.0. Do tego dochodzi jeszcze wsparcie dla technologii Dual SIM, moduł NFC, wyjście USB typu C oraz bateria o pojemności 2730 mAh z możliwością szybkiego ładowania przy pomocy technologii TurboPower. Całość ma działać pod kontrolą najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem oznaczonego numerem 7.1.1. To co było znakiem rozpoznawczym poprzedniej generacji urządzenia nie uległo zmianie. Mamy do czynienia z telefonem ze wzmocnionym ekranem. W tym celu Lenovo podobnie jak w ubiegłym roku zastosowało technologię ShatterShield, która uniemożliwia zbicie wyświetlacza. Ekran jest o przekątnej 5,5 cala, który pracować będzie z rozdzielczością 2K.

W telefonie doszły jeszcze dwie zasadnicze zmiany w porównaniu do poprzedniej generacji. W Moto Z2 Force nie uświadczymy wyjścia słuchawkowego mini jack 3,5 mm. Drugą znaczącą nowością jest wsparcie dla modularności, dzięki czemu wszystkie dotychczasowe moduły Moto Mods powinny być kompatybilne z Moto Z2 Force, a także kolejne, które zostaną zapowiedziane. Lenovo przy okazji premiery najnowszego flagowego telefonu zdecydowało się zaprezentować światu nowy moduł Moto Mods – kamerę 360. Nagrywać będzie ona obraz w jakości 4K wraz z przestrzennym dźwiękiem.

Nie wiemy kiedy konkretnie i w jakiej cenie pojawi się Moto Z2 Force na polskim rynku. Informacja prasowa wspomina jedynie, że będzie to jeszcze latem tego roku. Również nie znamy polskiej ceny urządzenia i przyjdzie na nią pewnie nieco poczekać.

Źródło: informacja prasowa