1

Zdecydowanie dzieje się aktualnie jeśli chodzi o chińskiego producenta. Przez ostatnie parę dni nie było dnia bez informacji przeciekowych o nowych urządzeniach od Xiaomi. Pisaliśmy o zbliżającej się wielkimi krokami premierze nowej wersji nakładki MIUI 9, pojawiły się przecieki o Xiaomi Redmi Note 5 oraz jego nieco uboższej wersji Redmi Note 5A. Warto dodać, że to nie koniec nowości od chińskiego producenta.

Dziś do internetu przedostały się pierwsze renedery i specyfikacja podstawowego modelu od Chińczyków, czyli Xiaomi Redmi 5. Jakie zmiany przyniesie nowa generacja urządzeń? Przede wszystkim procesor będzie nim w zależności od wersji Snapdragon 625 oraz Snapdragon 630. Do tego dochodzi 3 GB lub 4 GB pamięci operacyjnej RAM, a także 16 GB/32 GB/64 GB wbudowanej pamięci wewnętrznej. Bez zmian pozostanie ekran, nadal będzie to wyświetlacz o przekątnej 5 cali, który pracować będzie w maksymalnej rozdzielczości HD, czyli 1280×720 pikseli. Jedynym ograniczeniem z którym spotkamy się w porównaniu do poprzednika to bateria, ta z 4100 mAh zostanie zredukowana do 3680 mAh. W zamian jednak otrzymamy możliwość szybkiego ładowania urządzenia dzięki technologii Quick Charge 3.0. Całość ma działać pod kontrolą najnowszej wersji nakładki Xiaomi czyli MIUI 9.

Na koniec ceny, te wyglądają lepiej niż dobrze i widać, że Chińczycy nadal starają się łączyć świetne ceny  z bardzo dobrymi “bebeszkami” (oczywiście w danej półce cenowej). I tak za najbardziej podstawowy model czyli ze Snapdragonem 625 i 3 GB RAM oraz 16 GB ROM przyjdzie nam zapłacić około 125 dolarów co daje kwotę około 475 zł, wariant z dwukrotnie większą pamięcią ROM to koszt 152 dolarów  czyli 575 zł. Mocniejsze wersje ze Snapdragonem 630 i 3 GB pamięci RAM zaczynają się od 162 dolarów przy 32 GB pamięci ROM, kończąc na 191 dolarach przy wersji z 4 GB RAM i 64 GB ROM co daje kwotę około 725 zł. Ceny te oczywiście nie są oficjalne i są na rynek chiński, więc w polskiej dystrybucji (jeśli się pojawią) będą zauważalnie droższe.

Jak Wam się podoba nowe wcielenie Xiaomi Redmi? Nowa generacja tych urządzeń wprowadza nieco świeżości?

Źródło: phonearena.com

W Facebook Messenger zagoszczą reklamy

Wcześniejszy wpis

Nowy telefon Huawei, powstał we współpracy z … KFC

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy