0

Gigant jakim niewątpliwie jest Facebook, wprowadza zmiany, które nie wszystkim się spodobają. Bowiem do tej pory praktycznie wolny od reklam chat od Facebooka zostanie wciągnięty w reklamowy wir.

Od razu uspokajam. Reklamy nie pojawią się bezpośrednio w naszych konwersacjach (to już byłoby zdecydowanie nadużycie), a jedynie wśród listy kontaktów z którymi ostatnio rozmawialiśmy. Cóż takie rozwiązanie nie do końca mi odpowiada, bowiem to jest kolejne miejsce, gdzie będą nas napastowały reklamy i reklamodawcy, a wydawać by się mogło że taki komunikator powinien być wolny od tego typu rzeczy.

Rozwiązanie będzie stopniowo wdrażane we wszystkich krajach i spora część użytkowników Facebook Messengera zobaczy reklamy w przeciągu kilku najbliższych tygodni, a cały proces ma zakończyć się wraz z bieżącym rokiem. Do tej pory rozwiązanie było testowane od stycznia w Australii i Tajlandii. Obawiam się w tym wszystkim jednego, że jeśli Facebook teraz odważył się na zaimplementowanie reklam w komunikatorze to może w którymś momencie pójść o krok dalej. Miejmy nadzieję, że tak się jednak nie stanie i reklamy nie będą nadto inwazyjne.

Źródło: phonearena.com

Samsung Galaxy A5 (2017) z aktualizacją

Wcześniejszy wpis

Xiaomi Redmi 5 pierwsze przecieki

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android