0

Nie tak dawno do naszych rąk trafiła odświeżona wersja Xiaomi Redmi Note 4, która oznaczona została jako 4X. Wkrótce najprawdopodobniej poznamy prawowitego następcę czyli Xiaomi Redmi Note 5. Jakie zmiany wprowadzi piąta generacja chińskiego phabletu?

Zacznijmy od samego wyświetlacza. Ten akurat pozostaje bez zmian czyli nadal będzie to 5,5 calowy ekran, który pracować będzie z maksymalną rozdzielczością Full HD. Sercem urządzenia zostanie nowa generacja procesorów od Qualcomma czyli Snapdragon 630 wraz z grafiką Adreno 508. Do tego dochodzi wyjście typu USB C i otrzymujemy wsparcie dla technologii szybkiego ładowania Quick Charge 4.0, a także baterię o pojemności 3790 mAh. Ilość pamięci RAM pozostaje bez zmian czyli w zależności od wersji 3 czy 4 GB pamięci. Warto wspomnieć, że najpewniej Xiaomi Redmi Note 5 zostanie wyposażony w czytnik linii papilarnych, lecz w przeciwieństwie do poprzednika nie będzie on umiejscowiony z tyłu urządzenia, lecz pod wyświetlaczem. Całość ma działać pod kontrolą najnowszej wersji systemu sygnowanego zielonym robocikiem oznaczonym numerem 7.1.1.

Telefon również przejdzie gruntowny redesign. Zobaczymy już po oficjalnej prezentacji jak całość będzie się prezentować, ale pierwsze przeciekowe rendery wyglądają co najmniej dobrze. Jeśli cena pozostanie bez zmian czyli w granicy do 200 dolarów, myślę że Xiaomi Redmi Note 5 może być prawdziwych hitem sprzedażowym.

Źródło: gsmarena.com

Samsung zaprezentował Galaxy Note Fan Edition

Wcześniejszy wpis

Ocean Life ciekawy średniak od HTC

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android