LG G6 mini jednak zwykłym średniakiem?

0
lg g6 logo

Jakiś czas temu pisaliśmy na łamach MobileWorld24.pl o planach dotyczących rozbudowy linii urządzeń LG G6. Pierwsze przecieki wspominały o całkiem ciekawym smartfonie LG G6 mini, który faktycznie miał być jednym z nielicznych smartfonów, który miał być faktycznie mniejszą wersją flagowca. Niestety wygląda na to, że pierwsze przeciekowe informacje nie sprawdzą się.

Po pierwsze nazwa – LG G6 mini pojawi się pod nazwą LG Q6. Po drugie ekran ma być identyczny jak w dużym flagowcu. Idąc dalej mamy kolejne ograniczenia. Dostaniemy 3 GB pamięci operacyjnej RAM (LG G6 ma 4 GB RAMu), podobnie wygląda sprawa z aparatem. Mamy jedynie jeden główny 13 Mpx aparat, drugiego obiektywu nie uświadczymy. Jednak największym cięciem koreański producent wykazał się w przypadku układu. LG Q6 zostanie wyposażony w procesor ze średniej półki – Qualcomm Snapdragon 430.

Na to wygląda, że Koreańczycy tworzą kolejny smartfon, który będzie należał do średniej półki. Szkoda, bowiem liczyłem na flagowca w mniejszym opakowaniu, a tak będziemy mieć kolejny telefon niczym szczególnie nie wyróżniający się spośród tłumu innych urządzeń. Osobiście jestem zawiedziony, jednak jak na razie urządzenie nie zostało oficjalnie zaprezentowane i nie wiemy czy w ogóle pojawi się w Polsce w sprzedaży. Co sądzicie o takim urządzeniu?

Źródło: phonearena.com