0

Czytniki lini papilarnych w smartfonach to już praktycznie standard. Jest to szczególnie praktyczne rozwiązanie. Za pomocą odcisku można wiele, choćby odblokować telefon, zabezpieczyć dane lub dostęp do aplikacji.

W wielu telefonach zastosowano autorskie rozwiązania takie jak zmiana oglądanego zdjęcia na następne, rozwijanie belki powiadomień, a nawet przypisanie akcji dowolnej aplikacji. Ale skupmy sie na nowości. Najnowsze zastosowanie zaprezentował Qualcomm. Na ogół skaner znajduje się pod ekranem, z tyłu lub nawet w fizycznym przycisku Power. Najnowszy proces ma umożliwić umieszczenie przycisku pod ekranem OLED, szkłem a nawet metalem.

Qualcomm

Qualcomm

Najnowsze Sense ID ma sprawić, że odblokowanie urządzenia będzie rewolucyjne. Co za tym idzie, odblokowanie ma nastąpić wówczas gdy palec (odblokowywujacy) przyłożycie w dowolnym miejscu ekranu czy plecków telefonu. Z dodatkowych funkcji wiemy, że ma się znaleźć możliwość odczytywania tętna użytkownika. Owe układy mają być kompatybilne z zwiększością procesorów Snapdragon oraz procesorami innych marek. Produkcja ma ruszyć w przyszłym roku.

Źródło: Qualcomm

Honor Maya zdradza swoją specyfikację oraz wygląd

Wcześniejszy wpis

PocketBook Touch HD – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy