0

Nieustannie wzrasta popularność rezerwacji internetowych. Bukujemy już nie tylko bilety czy hotele, ale nawet wizyty u fryzjera. Moment.pl to nowa aplikacja, która pod koniec marca zadebiutowała w App Store i w Google Play. To pierwsze rozwiązanie tego typu na polskim rynku, służące do szybkiej rezerwacji wizyt on-line w salonach fryzjerskich, gabinetach kosmetycznych i spa. Aplikacja cieszy się ogromną popularnością. Sprawdzamy, czy wybierając fryzjera, zamiast po telefon, lepiej sięgnąć po smartfona.

Twórcami aplikacji Moment.pl są programiści odpowiedzialni za rozwój Versum. To najpopularniejszy w Polsce software przeznaczony do zarządzania firmami z branży hair & beauty. Dzięki temu aplikacja mobilna jest zsynchronizowana z wirtualnymi terminarzami firm, korzystającymi z Versum, co umożliwia rezerwację wizyt w czasie rzeczywistym. Moment.pl jak dotąd zbiera świetne opinie w Google Play. Użytkownicy cenią aplikację za intuicyjny interfejs i łatwość obsługi. Dzięki nim rezerwacja wizyty zajmuje nie więcej niż dwie minuty.

Od razu po uruchomieniu aplikacji zyskujemy dostęp do wyszukiwarki miast oraz usług. Należy wybrać je z rozwijanego menu lub wpisać w okno wyszukiwarki (w przypadku miejscowości wystarczy kod pocztowy). Po podaniu tych danych zostajemy przekierowani bezpośrednio do czytelnej listy topowych salonów. Wyświetlane są one w postaci przejrzystej listy i uszeregowane ze względu na opinie wystawiane przez użytkowników.

Na liście wyników najwyżej znajdziemy firmy, które uzyskały 5 gwiazdek. Zastosowana kolorystka jest miła dla oka i nie utrudnia szybkiej obsługi aplikacji. Rozwijane menu w prawym górnym rogu daje dodatkowo dostęp do filtrów, pozwalających na sprecyzowanie rodzaju usług, którymi jesteśmy zainteresowani oraz określenie cen i odległości od wybranej miejscowości. To przydatna funkcja, która pozwala zawęzić listę wyników do firm, które naprawdę odpowiadają naszym oczekiwaniom. Co więcej, odpowiedzi na zapytanie możemy także sortować według nazw, a także wyświetlić w formie praktycznej mapy.

Po kliknięciu w wybrany salon fryzjerski, gabinet kosmetyczny lub spa zostajemy przekierowani do wizytówki firmy. Znajdują się w niej trzy zakładki. Pierwsza to oferta wraz z cennikiem, druga to informacje o salonie: opis, lista pracowników oraz godziny otwarcia i lokalizacja, a trzecia to opinie. Rezerwacji wizyt można dokonać, wybierając jedną z usług z pierwszej zakładki lub klikając na przycisk „Umów się na wizytę” w dziale „Salon”. Po wyrażeniu chęci zostajemy przekierowani do ekranu z wyborem lub potwierdzeniem usługi. W kolejnym oknie mamy możliwość zdecydowania o tym, który z pracowników firmy ma przeprowadzić zabieg oraz wyboru daty i godziny spośród terminów wolnych w salonie. Aplikacja jest zsynchronizowana w czasie rzeczywistym z oprogramowaniem Versum, dzięki czemu terminy aktualizują się na bieżąco, zgodnie z wpisami w terminarzu salonu. Później zostajemy przekierowani do ekranu z podsumowaniem. Na czytelnej rozkładówce możemy szybko sprawdzić, czy rezerwacja jest zgodna z naszymi oczekiwaniami. Później pozostaje już tylko zalogować się w aplikacji i potwierdzić wizytę. W tym oknie można również dodać dodatkowe informacje, które zostaną udostępnione pracownikom salonu.

Do logowania w aplikacji można wykorzystać dane z Facebooka lub założyć odrębne konto. Po zalogowaniu i rozwinięciu menu w lewym górnym rogu otrzymujemy dostęp do listy dostępnych wizyt (bez problemu można odwołać je z poziomu aplikacji) oraz ulubionych miejsc. Dzięki temu mamy też możliwość szybkiego podglądu salonów i gabinetów, z których usług chcemy korzystać regularnie.

Ogromną zaletą Moment.pl jest system rzetelnych komentarzy. W przeciwieństwie do innych rozwiązań tutaj swoje opinie mogą wyrażać jedynie zalogowani klienci, którzy skorzystali z usług konkretnej firmy. Dzięki temu użytkownicy aplikacji otrzymują dostęp do ogromnej bazy prawdziwych opinii, którymi warto kierować się przy wyborze salonu fryzjerskiego lub gabinetu kosmetycznego.

Moment.pl to wygodna aplikacja, umożliwiająca łatwe zarządzanie wizytami. Polecam ją wszystkim zabieganym, którzy chcą w kilka chwil znaleźć renomowany salon. Wizytę możemy zarezerwować w tramwaju, stojąc w korku albo biorąc wieczorną kąpiel. Co ważne, aplikacja działa płynnie. Nie jest przy tym przepełniona dodatkowymi opcjami, które mogłyby zakłócać proces rezerwacji. Wart pochwalenia jest także łatwy system zarządzania rezerwacjami i odwoływania wizyt. Niestety, jak na razie niedostępny jest jeszcze wygodny system płatności online. Aplikacje jest jednak stale rozwijana i być może niedługo się to zmieni. Aplikacja jest dostępna bezpłatnie w Google Play i App Store.

Poznaliśmy specyfikację Samsunga Galaxy J7 Max

Wcześniejszy wpis

(AKTUALIZACJA) O moich problemach z iSpot i szybkiej naprawie w Cortlandzie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy