pixel

Google gwarantuje aktualizację Androida dla Pixeli do 2018 roku

Google w ubiegłym roku zdecydował się na zamknięcie swojej marki Nexus, na rzecz stworzenia zupełnie nowej Pixel (wcześniej co prawda były dostępne pierwsze urządzenia, jednak nie były to smartfony). Sumarycznie wraz z najnowszą wersją systemu sygnowanego zielonym robocikiem pojawiły się dwa urządzenia. Do tej pory polityka giganta z Mountain View była jasna. Najczęściej zapewniał wsparcie do aktualizacji Androida na okres dwóch lat. Jednak w przypadku Pixeli oficjalnie tego nie potwierdził, teraz jednak sytuacja uległa zmianie i otrzymaliśmy odpowiednie informacje.

Google gwarantuje najnowszą wersję Androida dla Pixel i Pixel XL do października 2018 roku. Natomiast kolejny rok czyli do października 2019 roku aktualizację do najnowszych łatek bezpieczeństwa. Oczywiście może okazać się tak, że gigant z Mountain View zdecyduje się na wydanie później update do kolejnej wersji Androida i dłuższą aktualizację urządzenia,  jednak to już będzie zależało bezpośrednio od Google i będzie to dobra wola giganta.

Czy coś w tym zapewnieniu Google’a powinno nas martwić? Raczej nie, już do tej pory amerykański gigant z Mountain View przyzwyczaił nas do podobnego schematu działania w ramach aktualizacji swoich urządzeń i zapewne w tym kontekście niewiele się zmieni.

Źródło: gsmarena.com

More Stories
Poznajcie kolejne Buds’y od Google!