0

Na rynek trafia coraz więcej smartwatchy. Tak jak wcześniej zapowiadano, firma ZTE zaprezentowała swojego pierwszego smartwatcha. Model Quartz może okazać się ciekawą propozycją, dzięki przystępnej cenie oraz zastosowaniu solidnych parametrów.

Urządzenie zostało wyposażone w okrągły wyświetlacz AMOLED o przekątnej 1,4 cala oraz rozdzielczości 400 x 400 pikseli. Sercem ZTE Quartz jest najnowszy układ dla urządzeń ubieralnych, czyli dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100, wspiera go 768 MB pamięci operacyjnej RAM. Smartwatch posiada także 4 GB pamięci wbudowanej i jest zasilany przez akumulator o pojemności 500 mAh, który według zapewnień producenta ma wystarczyć 36 godzin pracy. Jak na tego typu sprzęt to naprawdę świetny wynik.

Do łączności ze światem smartwatch wykorzystuje sieć komórkową 3G.  Quartz wyposażono również w moduł GPS oraz barometr. Nie znajdziemy jednak technologii NFC oraz pulsometru. Warto też dodać, że obudowa nowego smartwatcha jest pyło- i wodoszczelna. ZTE Quartz pracuje pod kontrolą Androida Wear 2.0. 

ZTE Quartz kosztuje 192$, co po przeliczeniu daje nam około 800 złotych. Na początku urządzenie będzie dostępne wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, w sieci T-Mobile. Nie wiadomo czy producent zdecyduje się na wprowadzenie smartwatcha na europejski rynek.

Źródło: Android Central

Samsung Galaxy S8 sprzedaje się jak ciepłe bułeczki

Wcześniejszy wpis

Lenovo Moto Z – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy