1

Do naszej redakcji w ostatnim czasie dotarło kilka słuchawek właśnie od Kruger&Matz. Wcześniej mogliście przeczytać recenzję dokanałowych M7. Teraz mamy dla Was kolejne słuchawki Soul 2 by Kruger&Matz w dwóch wersjach – przewodowej oraz bezprzewodowej. Obie zestawiłem w poniższej recenzji.

Zawartość opakowania

Pudełko jak na słuchawki jest całkiem sporych rozmiarów. Jest ono wykonane z grubego kartonu z obwolutą. Całość wygląda bardzo dobrze i sprawia wrażenie produktu premium. Co znajdziemy w środku? Przede wszystkim same słuchawki. Jakie są różnice konkretne między jednym a drugim modelem przedstawię nieco później, ale wracając do samej zawartości. Mamy w zestawie duże plastikowe etui, w którym bez przeszkód zmieścimy złożone słuchawki. Do tego znajdziemy w zestawie kabel dzięki któremu podłączymy słuchawki przewodowo. W opakowaniu wersji bezprzewodowych słuchawek znajdziemy jeszcze dodatkowo kabel microUSB do USB. Reszta elementów jeśli chodzi o wyposażenie jest identyczna w porównaniu do wersji przewodowej. Poniżej natomiast znajdziecie specyfikację techniczną obu modeli.

Jakość wykonania oraz design

Słuchawki Soul 2 w wersji przewodowej jak i bezprzewodowej jeśli chodzi o jakość wykonania i sam design są identyczne między sobą.  Otrzymujemy bardzo dobrze wykonane urządzenia które są przede wszystkim zrobione z matowego plastiku. Jednak część elementów została wykończona miękkimi materiałami dzięki czemu słuchawki dobrze dopasowują się do głowy, a także i przede wszystkim są wygodne w noszeniu. Oczywiście sam pałąk ma odpowiednie możliwości regulacji, więc słuchawki będą bez problemów pasowały do różnych wielkości głów. Same muszle wykonane ze skóropodobnego materiału i nie ma możliwości ich podmiany np. na materiałowe. Zastosowanie takiego wykończenia ma swoje plusy i minusy. Z całą pewnością plusem jest miękkość i wygoda, ale z drugiej strony przy dłuższym korzystaniu dosyć mocno grzeją w uszy.

W przypadku wersji przewodowej na lewej muszli mamy wyjście słuchawkowe mini jack 3,5 mm. W przypadku bezprzewodowej wersji mamy nieco więcej elementów. Prócz wcześniej wspomnianego wyjścia słuchawkowego na prawej muszli znajdziemy wyjście micro USB dzięki, któremu naładujemy ogniwo znajdujące się w słuchawkach. Mamy również klawisz power, a także diodę informującą LED.  Na prawej muszli znajdziemy cały panel nawigacyjny, jest on dosyć niewidoczny, bowiem nie ma żadnego oznaczenia, poszczególnych funkcji. Powiem tak rozmieszczenie poszczególnych dotykowych klawiszy jest intuicyjne, ale lepszym rozwiązaniem byłoby chociażby delikatne wygrawerowanie poszczególnych oznaczeń. Wówczas miałbym pewność jaką funkcję chcę włączyć nie patrząc na sam panel. Słuchawki można zakupić w dwóch wersjach kolorystycznych białej z beżowymi muszlami, a także czarne z delikatnymi chromowanymi wykończeniami.

Jakość muzyki

Słuchawki sam Kruger&Matz pozycjonuje w wyższą półkę cenową. Zresztą widać po nich już na pierwszy rzut oka, że jest to produkt dobrej jakości. Jednak zapewne większość z Was zastanawia czy jakość muzyki stoi na równie dobrym poziomie co jakość wykonania. Powiem tak słuchawki grają przyjemnie i jeśli tylko nie jesteście wielkimi audiofilami w zupełności sprostają Waszym oczekiwaniom. Dźwięk jest głęboki, bez dodatkowych metalicznych pogłosów, dobrze również tłumione są dźwięki otoczenia. Z drugiej strony przy dłuższym słuchaniu muzyki uszy się dosyć mocno grzeją. Jednak taki urok skóropodobnego wykonania muszli. Co do jakości muzyki nie zauważyłem większej różnicy między wersją przewodową czy bezprzewodową. Dużo też zależy z jakiej jakości samych plików korzystamy na telefonie czy innym urządzeniu.  Na koniec jeszcze kilka słów o długości działania na jednym ładowaniu w przypadku Soul 2 w wersji bezprzewodowej. Producent zapewnia, że jedno pełne naładowanie słuchawek wystarcza na około 10 godzin ciągłego słuchania muzyki. Po testach sugerowałbym jednak wartość bliższą 8 godzin. Oczywiście testy są w zależności od tego na jakich ustawieniach głośności słuchamy muzyki, jednak myślę, że mimo wszystko 8 godzin ciągłego słuchania muzyki będzie dla większości z Was zadawalającym wynikiem.

Łączność

Przedostatni akapit poświęcę przede wszystkim bezprzewodowym słuchawkom, bo one korzystają z łączności Bluetooth. Po pierwsze jeśli tylko chcemy możemy słuchawki bezprzewodowe przemienić w przewodowe. Mamy w zestawie odpowiedni kabel więc jeśli tylko nie jesteśmy przekonani do Bluetooth możemy korzystać z okablowania. Wracając do samej łączności bezprzewodowej Bluetooth w słuchawkach. Działa on bez żadnych problemów. Nie pojawiały się przycięcia muzyki, czy nagłe zerwanie połączenia. Całość sprawuje się w praktyce bardzo dobrze i pod tym względem nie mam uwag.

Podsumowanie

Słuchawki Soul 2 by Kruger&Matz to całkiem ciekawe słuchawki, które za niewygórowaną cenę oferują bardzo dobrą jakość wykonania i dobrą jakość muzyki. Gdy zdecydujemy się na zakup wersji przewodowej musimy się liczyć z wydatkiem rzędu 249 zł, natomiast bezprzewodowa wersja to zauważalnie większy koszt. Dokładnie 399 zł. Wybór oczywiście należy do Was.

HTC 10 Evo – recenzja

Wcześniejszy wpis

Sony Xperia L1 oficjalnie zaprezentowana

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Akcesoria