0

Tuż przed targami Mobile World Congress jak i na nich samych mogliśmy zapoznać się z pierwszymi smartfonami od dłuższego czasu sygnowanymi logiem fińskiego producenta. Ci którzy czekali na flagowca niestety musieli obejść się smakiem i jak na razie nie mamy zbyt wielu informacji o najmocniejszym smartfonie Nokii. Dziś otrzymujemy pierwsze informacje o dwóch kolejnych urządzeniach, ponownie ze średniej półki czyli Nokia 7 oraz 8.

Na wstępie zaznaczę, że do tej pory Nokia 8 była oznaczana jako flagowiec. Teraz jednak przy najnowszych plotkach sytuacja się zmieniła, bowiem mówi się, że Nokia 9 będzie telefonem ze najmocniejszych układem Qualcomma czyli Snapdragonem 835. Wróćmy jednak do dwóch naszych głównych bohaterów czyli Nokii 7 i 8.

Pierwsze informacje, które dzisiaj do nas docierają mówią o implementacji jeszcze nie do końca zapowiedzianego Snapdragona 660, który według pierwszych informacji będzie pod względem wydajności nieznacznie słabszy od Snapdragona 820 (w AnTuTu wykręca wynik powyżej 10 tysięcy punktów). Pierwszy z telefonów czyli Nokia 7 ma zostać wyposażony w mniejszy ekran, który pracować będzie w rozdzielczości Full HD. Nokia 8 ma być jego większym bratem, dzięki temu też pracować w rozdzielczości 2K. Oba telefony zostaną wyposażone w czytnik linii papilarnych, szybkie ładowanie, małe ramki, metalowe obudowy i inne podobne bajery, które są już swego rodzajem standardem wśród średniej półki cenowej.

Nowe komórki fińskiego producenta najpewniej zostaną zapowiedziane w okolicy maja oraz czerwca bieżącego roku, jednak kiedy dokładnie w tym momencie nie wiemy.

Źródło: gsmarena.com

Wiemy jak będzie wyglądać interfejs w Galaxy S8

Wcześniejszy wpis

Samsung Gear S3 Frontier – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android