pokemon go

Jakie zmiany nadejdą w najbliższym czasie w Pokemon Go?

Kilka tygodni temu Niantic w końcu postanowiło wprowadzić do swojej produkcji drugą generację stworków. Sumarycznie pojawiło się około 80 Pokemonów, co nieco odświeżyło już nieco skostniałą grę. Mimo wszystko, że Pokemon Go miało premierę w ubiegłe wakacje to gracze powoli zaczęli odchodzić, dopiero dodanie większej ilości nowości na nowo wzbudziło zainteresowanie produkcją. Na jak długo? To się okaże, wówczas gdy wejdą w życie kolejne ciekawe zmiany.

Zakończyły się właśnie targi Mobile World Congress w Barcelonie i jak to bywa na takich imprezach prócz ogromnych hal wystawowych dzieje się dużo innych interesujących rzeczy. Chociażby panele dyskusyjne z twórcami produkcji mobilnych. Na jednym z takich eventów szef Niantic John Hanke uchylił nieco rąbka tajemnicy odnośnie kolejnych aktualizacji. Po pierwsze w nadchodzących miesiącach mamy otrzymać trzy duże update’y, podobne do tych, które wprowadziły nowe stworki.

Jakie zmiany wprowadzą tego John Hawke już nie chciał zdradzić, jednak mamy już swoje typy. Od dłuższego czasu mówi się, że o sporych zmianach dotyczących systemu walki. Możliwe, że pojawi się możliwość walki między graczami, a z całą pewnością rozbudowane mają zostać gymy. Drugą sporą zmianą może być system wymiany Pokemonami między graczami, tego zdecydowanie brakuje w grze i aż się prosi by coś takiego działało w Pokemon Go. Trzecią aktualizacją może być wprowadzenie kolejnej generacji stworków.

Oczywiście wszystkie powyższe rozważania są tylko moimi domysłami opartymi jedynie na przeciekach, które docierają do nas do pewnego czasu. Czy faktycznie takie zmiany nadejdą w Pokemon Go? Czas pokaże, ale z całą pewnością Niantic powinien nieco przyśpieszyć z wprowadzaniem nowości tym bardziej, że zaczyna się coraz lepsza pogoda na łapanie stworków.

Źródło: gsmarena.com