moto logo

Motorola powraca w pełnej krasie

Na przestrzeni ostatnich kilku lat amerykańska marka Motorola przechodziła wiele zmian. Przełomem z całą pewnością był zakup Motorola Mobility przez Google w 2011 roku. Jednak w rękach samego amerykańskiego giganta z Mountain View nie pozostała na długo. Bowiem już trzy lata później chiński koncern Lenovo zdecydował się odkupić Motorolę z rąk Google’a. Od tego czasu praktycznie Motorola jaką do tej pory znaliśmy zniknęła z rynku zastąpiona linią urządzeń Lenovo Moto.

Widać jednak, że wydawać by się mógł całkiem dobry rebranding nie powiódł się tak jak zamierzało samo Lenovo. Stąd też zapewne w niedalekiej już przyszłości powrócą na rynek telefony z logiem Motorola. Kiedy konkretnie ujrzymy nowe smartfony, tego nie wiemy, jak na razie zapowiedziane telefony na targach Mobile World Congress w Barcelonie nadal będą pod szyldem Lenovo Moto.

Widać, że bardzo duża grupa klientów i użytkowników smartfonów ma spory sentyment to znanych marek, które zniknęły z rynku mobilnych technologii. Widać to chociażby po ostatnim zainteresowaniu powrotem Nokii, a teraz kolejny duży gracz wraca do łask. Zobaczymy czy zmiany te przyniosą dla nas użytkowników korzystne zmiany.

Źródło: theverge.com

More Stories
Simon the Sorcerer dostępny na Androidzie