iOS

Koniec ze złączem Lightning w iPhone’ach?

0
iphone lightning

Plotki dotyczące kolejnej generacji urządzeń z logiem nadgryzionego jabłuszka pojawiają się już od dobrych kilku miesięcy. Wiemy już między innymi, że iPhone najpewniej zostanie wyposażony w zakrzywiony wyświetlacz, dostaniemy skaner tęczówki oka czy funkcję bezprzewodowego ładowania. Jednak  do tej pory nie była poruszana kwestia fizycznego wyjścia lightning, a to może już w przypadku iPhone 8 zostać zmienione.

Według najnowszych plotek iPhone oznaczony numerem osiem zostanie pozbawiony łącza lightning na rzecz wyjścia USB typu C. Najpewniej jest to zasługa samej Unii Europejskiej, która jakiś czas temu przyjęła dyrektywę, która mówiła o normalizacji wyjść w telefonach komórkowych. Przed kilkoma laty na rynku był totalny misz masz w tej sprawie. Teraz większość producentów korzysta już z USB i jednym z nielicznych, którzy pozostali przy swoich rozwiązaniach był Apple. Teraz sytuacja może ulec diametralnej zmianie.

Oczywiście dla nowych posiadaczy urządzeń marki Apple będzie to świetne rozwiązanie. Wszystkie dotychczasowe akcesoria powinny być bez większych problemów kompatybilne ze smartfonem. Gorzej jeśli do tej pory korzystaliście jednego z iPhone’ów i macie do nich ze złączem lightning nieco akcesoriów, bawienie się w przejściówki nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Czy faktycznie USB typu C zagości w iPhone 8 dowiemy się najpewniej dopiero za kilka miesięcy kiedy to oficjalnie nowy sprzęt giganta z Cupertino zostanie oficjalnie zaprezentowany światu.

Źródło: gsmarena.com