2

Instagram jest dość oryginalnym portalem, z którego korzysta  przeszło 600 mln aktywnych użytkowników. Mimo, że Instagram jest tak bardzo popularny to dotychczas nie obsługiwał prostych galerii. Dopiero najnowsza aktualizacja wprowadza możliwość udostępniania wielu zdjęć i filmów za jednym razem.

Aplikacja mobilna Instagrama otrzymała aktualizację, która wprowadza możliwość dodawania wielu multimediów do jednego posta. Za jednym razem możemy umieścić maksymalnie 10 zdjęć lub filmów. Album wyświetlany jest w formie pokazu slajdów. Inni użytkownicy będą mogli przeglądać mini album przesuwając zdjęcia w lewo lub prawo. Możecie zobaczyć nową funkcję na poniższym wideo:

W strumieniu wiadomości posty zawierające album będą odpowiednio oznaczone kropkami, które oznaczają także ilość dodanych zdjęć. Wybór materiałów, które chcemy udostępnić będzie wyglądał tak samo jak dotychczas. Dodając zdjęcie w rogu pojawia się nowa ikonka z kwadracikami ułożonymi kaskadowo. Po kliknięciu tej ikonki możemy dodać kolejne zdjęcia lub filmy. Możemy również zmienić kolejność udostępnianych materiałów. Każde zdjęcie z galerii dodaje wspólne polubienia i komentarze. Warto wspomnieć, że można również nałożyć na zdjęcia filtry, oznaczać innych użytkowników czy też wybrać lokalizację.

Nowa funkcja trafia sukcesywnie na kolejne urządzenia z systemem iOS i Android. Twórcy obiecują również wsparcie dla Windows 10 Mobile, jednak nie podają dokładnego terminu aktualizacji.

MobileWorld24 również jest na Instagramie – zapraszamy!

Źródło: Instagram

Xiaomi Mi Max 2 zostanie zaprezentowany w maju. Znamy część specyfikacji

Wcześniejszy wpis

Znamy specyfikację Samsunga Galaxy S8+

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy