VivoActive HR

Garmin VivoActive HR – Recenzja

Zdrowy styl życia oraz bycie fit jest obecnie na topie, dlatego idąc tym trendem producenci oferują różne udogodnienia technologiczne, między innymi inteligentne monitory aktywności. Jednym z takich producentów, który może poszczycić się ich sporą ilością w swoim portfolio jest firma Garmin. Na łamach MobileWorld24 miałem przyjemność przetestować prawie wszystkie urządzenia Garmina z serii Vivo. Miałem na testach takie urządzenia jak: Garmin Vivomove, Vivofit 3, Vivosmart HR i Vivosmart HR+. Ten ostatni określiłem mianem opaski kompletnej. Teraz przyszła pora na najmocniejsze urządzenie w serii Garmin VivoActive HR. Towarzyszyła mi ono przez około trzy tygodnie. Jak wypadło podczas testów? Czy rzeczywiście zasłużyło  na miano najlepszego urządzenia z serii Vivo? Zapraszam do zapoznania się z poniższą recenzją.

Zawartość Pudełka

Każde urządzenie z serii Vivo jakie miałem przyjemność testować było zapakowane w bardzo podobne pudełko, w tym przypadku nie jest inaczej. Dalej jest to prostopadłościan z twardego kartonu, który należycie chroni nasze urządzenie. Znajdziemy na nim podstawowe informacje o  opasce, jej możliwości i podobiznę. Co do zawartości zestawu również nie różni się ono względem poprzedników, znajdziemy tam oprócz opaski, dedykowany przewód do ładowania oraz jakieś papierki.

Jakość Wykonania oraz design

Jakość wykonania nie jest najgorsza. Do wykonania tego urządzenia użyto tworzywa sztucznego oraz hipoalergicznego sylikonu. Elementy budowy zostały dobrze spasowane. Głównym elementem budowy korpusu jest dotykowy ekran o rozdzielczości 205 x 148. Nie jest to wyświetlacz najwyższych lotów lecz w zupełności wystarcza. Jego czytelność zarówno w nocy, jak i w słoneczny dzień jest bardzo dobra. Pod ekranem znalazły się dwa fizyczne przyciski fizyczne do sterowania urządzenia. Mimo swoich rozmiarów, opaska jest lekka i komfortowa w noszeniu. Jednak design w porównaniu  do VivoSmart HR+ jest dość nieadekwatny. Może się on podobać lub nie, ale nie da się ukryć, że przypomina on tanie chińskie zegarki, trochę takie odpustowe, co przy cenie około 1200 zł nie jest zrozumiałe.  Można go nosić zarówno do sportowego jak bardziej eleganckiego ubioru. Lecz do tego drugiego pasuje zdecydowanie mniej.  

Oficjalne oprogramowanie od Garmina

Autorska aplikacja Garmina jest bardzo rozbudowana oferuje wiele możliwości. Od połączenia opaski z innymi aplikacjami typu Endomondo po bardzo fajne graficznie wykresy i statystyki naszej aktywności. Garmin Connect Mobile pomoże skupić się na celach związanych z poprawą kondycji i zdrowia. Wszystkie ważne dane można szybko odnaleźć w oprogramowaniu. Wszystkie dane z opaski są synchronizowane i zbierane w aplikacji, dzięki czemu można je potem udostępnić w serwisie internetowym Garmina. To daje możliwość porównywania uzyskanych czasów i rywalizowania ze znajomymi w tygodniowych wyzwaniach na liczbę kroków, biegów, itd. Dostępna w aplikacji funkcja połączenia przez Bluetooth z naszym urządzeniem zapewni nam aktualne informacje o pogodzie, powiadomienia o połączeniach głosowych i SMS-ach oraz wiele innych przydatnych informacji wyświetlanych bezpośrednio w urządzeniu firmy Garmin. Gdy zbyt długo nie ruszamy się z miejsca opaska Garmin VivoActive HR wibruje i informuje nas żebyśmy się ruszyli. Prowadzi bardzo dokładne statystyki snu i na tej podstawie określa czy czas i jego regularność jest odpowiednia. Mierzy intensywne minuty w ciągu tygodnia. Możemy również manualnie wybrać jaką aktywność wykonujemy, typu bieganie, maszyny kardio, trening siłowy itd. Na podstawie wszystkich danych aktywności oblicza spalone kalorie. Dodatkowo przy korzystaniu z VivoActive mamy dostęp do sklepu Connect IQ, w którym możemy zaopatrzyć się w dodatkowe tarcze i widżety do naszej opaski.  

Funkcjonalność VivoActive HR

Garmin VivoActive HR został wyposażony w takie moduły i czujniki jak: Pulsometr, Krokomierz, GPS, Wysokościomierz barometryczny, Monitorowanie Snu. Ponadto opaska zlicza intensywne minuty w ciągu tygodnia monitorując strefy tętna. Swoimi subtelnymi wibracjami powiadomi nas o nadchodzącym połączeniu/wiadomości, jak i o wskazanej godzinie obudzi.

Podsumowanie funkcjonalności:

  • Krokomierz w połączeniu z GPS idealnie mierzy pokonane kilometry;
  • Pulsometr działa dobrze, jego odczyty są zbliżone do faktycznych;
  • Wysokościomierz działa zdecydowanie lepiej niż ten w VivoSmart HR+;
  • Monitor snu budzi i działa idealnie;
  • Powiadomienia przychodzą natychmiastowo.

Bateria

Czas pracy na jednym ładowaniu zależy od tego czy korzystamy z GPS-a. Jeśli nie będziemy korzystać z GPS i zachowamy ciągłe połączenie z telefonem to na spokojnie opaska wytrzyma nawet do ośmiu  dni na jednym ładowaniu. Natomiast, jeśli będziemy z niego korzystać to automatycznie skracamy czas pracy. Przy ciągłym korzystaniu z modułu GPS, czas pracy na jednym ładowaniu spada do 8 godzin, jednakże, jeśli korzystamy tylko wtedy, gdy go potrzebujemy to możemy osiągnąć około czterech dni pracy.

Podsumowanie

Reasumując opaska Garmin VivoActive HR jest bardzo dobrym urządzeniem. Jednak jego wygląd wprowadza  nutkę wątpliwości w moje odczucia. Za cenę około 1200 zł. można już spokojnie kupić Samsunga Gera S2, który wygląda lepiej i funkcjonalnością nie odstaje. Lecz jeśli nie przeszkadza ci jego wygląd  i chcesz wydać trochę pieniędzy oraz lubisz markę Garmin to z całą odpowiedzialnością polecam.

More Stories
xa ultra
Sony Xperia XA Ultra – Recenzja