iOS

W iPhone 8 zabraknie fizycznego przycisku home?

0
iphone 8 screen

Nowe smartfony giganta z Cupertino na przestrzeni ostatnich lat niemal zawsze były prezentowane jesienią. Jednak jeśli chodzi o same przecieki dotyczące nowych urządzeń, pojawiają się niemal natychmiast po prezentacji kolejnej generacji iPhone’ów.

Nie inaczej jest w przypadku iPhone 8 o którym mówi się już od dłuższego czasu, lecz na przestrzeni ostatnich kilku dni dostaliśmy ciekawe informacje związane z nowymi smartonami z logiem nadgryzionego jabłuszka.

Według przecieków iPhone 8 zostanie pozbawiony można rzec kultowego, okrągłego przycisku home. Moim zdaniem prócz oczywiście charakterystycznego logo. Ten element był wyróżnikiem przez wiele lat linii smartfonów Apple’a. Co w takim razie zastąpi ten przycisk? Ekran. Tak właściwie wstępnie nazwano to „funkcjonalną strefą”, która będzie kontekstowo się zmieniać i dostosowywać do użytkownika w zależności od tego z jakiej aktualnie funkcji telefonu korzysta. Wiemy, że Qualcomm opracował technologię ultradźwiękowego czytnika linii papilarnych, który można zainstalować pod wyświetlaczem.

Czy Apple pójdzie w tę stronę i w końcu pokaże urządzenie, które na nowo zrewolucjonizuje rynek mobilnych technologii? Osobiście na to liczę, mimo iż nie jestem fanem urządzeń tej marki to dzięki takiemu impulsowi możliwe, że również inni producenci się opamiętają i zacznie się coś zmieniać na rynku smartfonów. Mam nadzieję, że w nadchodzących miesiącach zobaczymy naprawdę ciekawe urządzenia, które wniosą nieco świeżości w dział mobile.

Źródło: gsmarena.com