iOS

Apple dołącza do Wireless Power Consortium

0

Zapewne dla większości z Was nagłówek powyższego newsa jest dosyć enigmatyczny i niewiele Wam on mówi. Jednak wbrew pozorom jest to dosyć ważna informacja, szczególnie w kontekście ostatnich plotek, które docierały do nas z różnych portali o tematyce technologicznej dotyczących nadchodzącego wielkimi krokami iPhone’a 8.

Zacznijmy od początku. Czym tak właściwie jest Wireless Power Consortium? To konsorcjum, które zrzesza producentów sprzętu, urządzeń elektronicznych, które chcą korzystać z technologii ładowania bezprzewodowego w standardzie Qi. WPC opracowało, a później spopularyzowało owy standard, dzięki czemu większość sprzętów, które korzystają z technologii bezprzewodowego ładowania właśnie wspiera standard Qi. Teraz do grupy tych producentów dołącza Apple. Co może sugerować, że w przypadku prezentacji najnowszego iPhone’a 8 dowiemy się, że wspiera on technologię ładowania bezprzewodowego.

Nam nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i czekać na oficjalną prezentację najnowszych urządzeń giganta z Cupertino. A Wy korzystacie z ładowania bezprzewodowego w swoich smartfonach?

Źródło: phonearena.com