0

Nasze dane to najcenniejsza rzecz, którą możemy utracić w internecie. Stąd też warto odpowiednio zabezpieczać się przed atakami hakerów. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest rozsądek i pewna doza braku zaufania, jednak w tych dwóch elementach warto wesprzeć się odpowiednią technologią, która może nas uratować i uniemożliwi osobom postronnym korzystanie z naszego konta. Mówi tutaj o dwustopniowej autentykacji czy logowaniu. Takie rozwiązanie od dłuższego czasu wspiera chociażby Facebook czy Gmail, a dziś dołącza do tej grupy kolejny duży gracz WhatsApp.

Same dwustopniowe logowanie jest bardzo proste. Ustawiamy na naszym koncie nasz numer telefonu. Następnie za każdym razem gdy logujemy się na konto z innego komputera, smartfona otrzymujemy na ten numer weryfikacyjny SMS z kodem, który musimy podać w aplikacji by w ogóle móc się zalogować. Rozwiązanie w działaniu niezwykle proste, a przy tym bardzo skuteczne. W przypadku WhatsAppa całość działa nieco inaczej.

Musimy stworzyć 6 cyfrowy kod, który będzie podwójnym zabezpieczeniem. Opcjonalnie możemy dodać adres e-mail, na który w razie problemów z przypomnieniem sobie tego kodu wyśle do nas wiadomość z linkiem dzięki któremu wyłączymy tę opcję na naszym koncie. Aby uruchomić dwustopniową weryfikację w WhatsAppie otwieramy WhatsApp > Ustawienia > Konto > Weryfikacja dwuetapowa > Włącz.

Korzystacie z takich zabezpieczeń na innych swoich platformach Gmail, Facebook?

Źródło: gsmarena.com

Elastyczny telefon od Samsunga już w 4 kwartale 2017?

Wcześniejszy wpis

Lenovo Tab3 7 – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy