1

Samsung od samego początku istnienia serii A dość mocno się do niej przykłada. Na początku stycznia bieżącego roku została zaprezentowana kolejna edycja, w której względem ubiegłorocznej zmieniono lekko wzornictwo i dodano kilka przydatnych funkcji. 

Przedsprzedaż obu modeli trwa już jakiś czas, ale dopiero od początku lutego ruszyła regularna sprzedaż. Galaxy A3 (2017) i Galaxy A5 (2017) oferują ekrany Super AMOLED. Odpowiednio – 4,7 cala HD oraz 5,2 cala Full HD. Sercem mniejszego modelu jest Exynos 7870 wspierany przez 2 GB pamięci RAM. Natomiast większy model  wyposażono w układ Exynos 7880, który wspierany jest przez 3 GB pamięci RAM. Tylny i przedni aparat w Galaxy A5 (2017) ma rozdzielczość 16 Mpx, a w przypadku Galaxy A3 (2017) jest to 13 Mpx oraz 8 Mpx. W serii Galaxy A (2017) dodano możliwość przesuwania przycisku migawki w dowolne miejsce na ekranie oraz użycia wyświetlacza jako przedniej lampy błyskowej.

Smartfony posiadają także wodo- i -pyłoodporną obudowę (IP68), funkcję Always On Display, czytnik linii papilarnych oraz złącze USB typu C. Całość pracuje pod kontrolą Androida 6.0.1 Marshmallow.

Nowe smartfony z serii A dostępne są w sklepach z elektroniką. Oba modele są oferowane w czterech wersjach kolorystycznych: czarnej, złotej, niebieskiej oraz różowej. Samsung Galaxy A3 (2017) został wyceniony na 1399 złotych, a jego większy brat na 1799 zł.  Waszym zdaniem warto zainteresować się najnowszymi urządzeniami Samsunga?

Źródło: Samsung 

Samsung Galaxy S8 i S8 Plus na wizualizacji

Wcześniejszy wpis

LG Watch Style oraz Watch Sport pierwszymi smartwatchami z Androidem Wear 2.0

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy