4

Producenci smartfonów i tabletów sukcesywnie walczą z aktualizacjami dla swoich urządzeń. Część użytkowników może się już cieszyć systemem Android w wersji 7.0, druga część oczekuje lub dopiero poznała orientacyjną datę otrzymania Nougata. Google nie próżnuje i w ramach programu Android Beta wypuściła kolejną wersję oznaczoną numerem 7.1.2, skierowaną do smartfonów serii Pixel i Nexus. Jest to też jednak smutna wiadomość dla posiadaczy dwóch modeli Nexusów, bowiem bardzo prawdopodobne jest, że ich słuchawki pozostaną na numerze 7.1.1.

Betatesterami systemu Android 7.1.2 Nougat beta mogą zostać właściciele następujących urządzeń:

  • Google Pixel
  • Google Pixel XL
  • Google Pixel C
  • Huawei Nexus 6P
  • LG Nexus 5X
  • Nexus Player

Jak widać, na liście zabrakło Motoroli Nexus 6 i HTC Nexus 9. Biorąc pod uwagę datę ich premiery przypadającą na październik 2014 roku oraz zadeklarowane przez Google dwuletnie wsparcie, wnioski nasuwają się same. Aktualizację można uzyskać w ramach wcześniej wspomnianego programu Android Beta. Udostępnione również zostały obrazy instalacyjne, które można znaleźć pod tym linkiem.

Szczegóły związane z tą aktualizacją nie są dostępne, jedyne informacje to poprawki i udoskonalenia pod kątem optymalizacji, oraz niewielka liczba ulepszeń dla operatorów i użytkowników. Niestety nie wiadomo czego dokładnie te zmiany dotyczą.

A posiadacie któreś z tych urządzeń? Przystąpiliście do testów? Zapraszam do podzielenia się opinią w komentarzu.

Źródło: androidauthority.com

Xiaomi Redmi Note 3 Pro – recenzja

Wcześniejszy wpis

Honor 8 Lite debiutuje w Europie

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android