0

Jak już obwieszczaliśmy dwa tygodnie temu na łamach MobileWorld24.pl, aktualizacja dla HTC 10 do Androida 7.0 Nougat została wstrzymana. Tajwańska firma nie poinformowała wówczas zniecierpliwionych użytkowników tytułowego urządzenia jak długo potrwają prace związane z wyeliminowaniem błędów. Producent jednak stosunkowo szybko uporał się z problemami, i w ostatnich dniach najnowsza wersja Androida ponownie zaczęła trafiać do Europejczyków. Nadal jednak nie są znane dokładne powody zatrzymania procesu rozsyłania aktualizacji.

Według doniesień mogą się nią cieszyć jedynie mieszkańcy Wielkiej Brytanii, reszta Europy musi jeszcze cierpliwie poczekać. Rozmiar aktualizacji OTA (over the air) dla HTC 10 wynosi 1,17GB, i oprócz Nougata oznaczonego numerem 7.0 przynosi jeszcze poprawki, usprawnienia oraz łatki bezpieczeństwa z 1 stycznia 2017. Jak informują użytkownicy, na pierwszy rzut oka zmiany są kosmetyczne, stricte związane z najnowszą wersją Androida.

W związku z tym odświeżony został m.in. wygląd powiadomień, skrótów przy rozwiniętym pasku powiadomień oraz ustawień. Oprócz tego doszła również opcja dzielenia ekranu, umożliwiająca korzystanie z dwóch aplikacji równocześnie. Natomiast system, dzięki dostępnej funkcji trybu nocnego, zadba o nasze oczy. Wynika z tego, że producent nie pokusił się o dodanie czegoś od siebie.

A czy Wasze HTC 10 otrzymały aktualizacje? Czy zniecierpliwieni zaktualizowaliście swojego smartfona na inne sposoby? Podzielcie się w komentarzu Waszymi spostrzeżeniami związanymi z nowościami oraz działaniem urządzenia po aktualizacji.

 

Źródło: gsmarena.com

Alcatel zaprezentuje 5 smartfonów na MWC, w tym jeden modularny?

Wcześniejszy wpis

Lenovo Moto G5 – przecieki dotyczące specyfikacji

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android