0

Nadchodzące targi początkowo zapowiadały się niezwykle soczyście. Mieliśmy poznać na nich najnowszego flagowca od Samsunga i Sony. Również Nokia miała zaprezentować swojego najmocniejszego smartfona. Jednak może się w praktyce okazać, że żaden model z Snapdragonem 835 nie zostanie oficjalnie pokazany na targach Mobile World Congress w Barcelonie. Możliwe mimo wszystko że nie będzie tak źle i pojawią się również inni gracze, którzy zaprezentują równie ciekawe rozwiązania. Ostatnie informacje jakie do nas docierają mówią, że Alcatel ma zamiar pokazać aż 5 smartfonów w tym jeden modularny.

O samych nowościach nie wiemy jak na razie zbyt wiele. Mamy jedynie szczątkowe informacje, ale już te powinny nieco Was zaciekawić. Do tej pory dwóch dużych producentów zdecydowało się wejść na rynek modularnych rozwiązań.  LG ze swoim flagowym LG G5, a także Lenovo z linią urządzeń Moto Z. Alcatel według pierwszych przeciekowych informacji pod względem technologii użytej do modularnego telefonu ma zbliżyć się do rozwiązania chińskiego producenta. Mamy otrzymać wymienne plecki urządzenia. Jak widać na zdjęciu powyżej jednym z pierwszych modułów ma być ten, który został pokryty diodami LED i będzie mógł zmieniać kolory w rytm muzyki. Podobną technologię zastosował JBL w swoich przenośnych głośnikach. Co wiemy więcej na temat telefonu? Najpewniej otrzymamy dwutonową diodę doświetlającą LED oraz 13 Mpx matrycę w aparacie.  Cena urządzenia to około 320 euro. Co w przeliczeniu na złotówki daje kwotę około 1400 zł.

Liczę osobiście, że Alcatel będzie miał swój ciekawy pomysł na modularny telefon i prócz „mieniących” się plecków otrzymamy znacznie bardziej przydatne rozwiązania.

Źródło: phoneareana.com

Samsung Galaxy Tab S2 wkrótce z Androidem 7.0

Wcześniejszy wpis

HTC 10 – aktualizacja do Androida 7.0 Nougat wznowiona

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android