LG G6 na oficjalnym renderze. Jego sercem nie będzie Snapdragon 835

0

LG G6 zostanie zaprezentowany tuż przed Mobile World Congress 2017. LG ustaliło datę premiery swojego najnowszego flagowca na 26 lutego. Dotychczas w sieci pojawiało się wiele zdjęć urządzenia Koreańczyków, dzięki redakcji The Verge możemy zobaczyć bardziej szczegółowe rendery. Do sieci trafiły także informacje, że LG G6 zostanie wyposażony w Snapdragona 821, a nie topowego Snapdragona 835. A to wszystko przez Samsunga.

Najnowsze zdjęcie LG G6. Jest na co czekać

Źródła serwisu The Verge potwierdzają, że Koreańczycy wykorzystają w LG G6 5,7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1440 x 2880 pikseli i nietypowych proporcjach 2:1. Stosunek powierzchni wyświetlacza do całego przedniego panelu ma wynosić około 90%. Ekran ma mieć zaokrąglone rogi, co widać na zdjęciu poniżej.

LG G6 prawdopodobnie ze Snapdragonem 821

LG G6 miał być szansą na odbicie się od dna po słabym przyjęciu LG G5.  G6 miał być flagowcem idealnym i jak wiele sądziło powinien być wyposażony w najmocniejszy procesor na rynku. Jednak według raportu Forbes’a sercem LG G6 będzie Qualcomm Snapdragon 821, a nie Snapdragon 835 i to wszystko przez Samsunga.

Ben Sin z Forbes’a  dowiedział się, że LG jak i Samsung chcieli wykorzystać w swoich najnowszych flagowcach procesor Qualcomm Snapdragon 835. Ostatecznie jednak G6 ma zostać wyposażony w Snapdragona 821, ponieważ Samsung otrzyma większość pierwszej partii produkcyjnej Snapdragona 835, a sam procesor ma być dostępny w większych ilościach dopiero po premierze Galaxy S8. Jak wiemy to właśnie Samsung odpowiada za produkcję tego układu i dla zwolenników teorii spiskowych to wystarczy, aby stwierdzić, że jest to celowe działanie Samsunga. Może być również tak, że Snapdragon 835 nie jest po prostu jeszcze gotowy. Biorąc pod uwagę te fakty, to LG zdecyduje się prawdopodobnie na zastosowanie Snapdragona 821. Zgadzam się z tym, że Snapdragon 835 jest bez wątpienia lepszym układem od Snapdragona 821, ale różnice między nimi w codziennym użytkowaniu będą trudne do zauważenia dla zwykłego użytkownika.

Jak myślicie? Zastosowanie Snapdragona 821 w flagowcu z 2017 roku to dobry pomysł?

Źródło: The Verge, Forbes