0

Przez ostatnie kilka tygodni i miesiące powerbanki bardzo mocno powróciły do łask. Przede wszystkim dzięki, albo przez Pokemon Go, gdzie baterie naszych smartfonów i urządzeń mobilnych wręcz błagały o energię. Powerbanki wróciły do ery swej świetności, mimo iż na rynku mobilnym są niemal od samego początku istnienia urządzeń mobilnych. Jest ich całkiem sporo na rynku stąd też przyglądamy się kolejnym urządzeniom. Dzisiaj padło na powerbank od marki ADATA, dokładniej modelu PV150 o pojemności 10000 mAh.

Zawartość pudełka

Zestawy, które są dołączone do powerbanków z reguły nie są zbyt rozbudowane. Ograniczają się jedynie do najbardziej podstawowych elementów czyli samego powerbanka i krótkiego kabla. Niestety nie inaczej jest w przypadku tego urządzenia. Otrzymujemy ogniwo o pojemności 10000 mAh i właśnie bardzo krótki kabel. Przede wszystkim brakuje mi etui w którym mógłbym bezpiecznie przechowywać w czasie transportu tego powerbanka. Na koniec kilka słów o opakowaniu. Tutaj mamy cienki kartonik z okienkiem przez które możemy podejrzeć jak wygląda urządzenie. Ogólnie rzecz biorąc nic oryginalnego.

Jakość wykonania oraz design

Pod względem gabarytów jest to standardowe urządzenie. Stosunkowo mała powierzchnia, ale zauważalnie większa grubość sprawiają, że powerbank jest poręczny i nie zabiera zbyt dużo miejsca w plecaku czy torbie. Choć obawiam się, że do przenoszenia w kieszeni spodni, czy marynarce jednak jest za duży. W przypadku jakości wykonania tutaj mam pewne obiekcje. Na zdjęciach i wizualizacjach prezentowało się to całkiem nieźle. ADATA zdecydowało się na imitacje skóry. Podobny zabieg mogliśmy zobaczyć na pleckach Galaxy Note 3 i mimo iż był to plastik w phablecie wyglądało to bardzo dobrze i nie raziło sztucznością. Niestety w przypadku powerbanka ADATA PV150 zastosowane materiały są bardzo przeciętnej jakości. Przez co wygląda to źle, a dodatkowo na krawędzi powerbanka widać niezbyt dobrze spasowane łączenie. Co prawda poszczególne elementy nie skrzypią i się nie uginają, ale mimo wszystko nie sprawia to dobrego wrażenia.

W sumie pod względem rozmieszczenia poszczególnych elementów nic nie zaskakuje. Na froncie urządzenia mamy jedynie małe logo producenta nieco niżej, diodę LED informującą o stanie naładowania powerbanka (lub jego rozładowania). Na krawędzi idąc od lewej strony znajdziemy fizyczny klawisz power, tuż obok wyjście micro USB, a także pełnoprawne USB. Szkoda, że ADATA nie zdecydowało się na zaimplementowanie dwóch wyjść do ładownia równocześnie dwóch urządzeń.

Bateria

W przypadku tego powerbanka mamy do czynienia z ogniwem o pojemności 10 000 mAh, które w praktyce daje wydajność na poziomie około 80% czyli 8000 mAh. Takie ogniwo wystarczy do naładowania smartfona czy tabletu około 3 razy (oczywiście w zależności od pojemności baterii w naszym telefonie). Jak wygląda szybkość ładowania? Cóż niestety powerbank nie wspiera żadnej technologii szybkiego ładowania, więc nie ma co liczyć na to, że ten proces będzie trwało krótko. Według moich wyników to ładowanie urządzenia przy pomocy zachodzi przy napięciu i natężeniu odpowiednio 5 V i 1,7 A, (moc około 9 W) natomiast powerbank ładuje smartfona czy tablet zauważalnie wolniej czyli odpowiednio 5 V oraz 1,2-1,3 A, co daje moc około 6-7 W. By w pełni naładować tego powerbanka trzeba jednak spędzić kilka godzin i być po prostu cierpliwy, ale wynika to przede wszystkim braku wsparcia dla szybkiego ładowania i dużej pojemności ogniwa.

Podsumowanie

Podsumowując ADATA PV150 10 000 mAh to urządzenie, która spełnia swoje podstawowe zadanie. Czyli jest to ogniwo o dużej pojemności, dzięki któremu naładujemy swojej urządzenie kilkukrotnie, ale niestety sam proces ładowania nie jest zbyt szybki i odbiega od specyfikacji, jaką podaje producent. Z drugiej jednak strony jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia i całość mogłaby być lepiej wykonana, bowiem jakość materiałów nie należy do najwyższych. „Z trzeciej strony” jednak w tego powerbanka możemy się wyposażyć już za około 85 zł, co jest przystępną kwotą i konkurencyjną do pozostałych rozwiązań innych producentów.

 

Zaufane kontakty, aplikacja dzięki której zadbacie o bezpieczeństwo swoich bliskich

Wcześniejszy wpis

ZUK R1 pokazany na zdjęciach

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Akcesoria