0

Amerykański gigant z Mountain View ma w swoim portfolio całą gamę przeróżnej maści aplikacji, usług platform. Część z nich w ogóle nie jest dostępna w Polsce, jednak zmienia się to w ostatnim czasie zdecydowanie na plus. Chociażby kilka tygodni temu mieliśmy premierę na polskim rynku Android Pay, jako drudzy w Europie zaraz po Wielkiej Brytanii. Teraz jednak Google przygotowało wydawać by się mogło bardzo prostą z założenia aplikację mobilną, jednak dającą spore możliwości.

Zaufane kontakty bo tak się nazywa ta aplikacja daje spore poczucie bezpieczeństwa. Działa ona następującą, dodajesz swoich przyjaciół, rodzinę do zaufanych kontaktów, dzięki czemu te osoby będą miały wgląd do Twojej aktualnej lokalizacji, nie cały czas, lecz wówczas tylko kiedy wyślą taką prośbę, jeśli wszystko jest w porządku możesz odrzucić taką prośbę, jednak gdy nie będziesz w stanie na tę prośbę odpowiedzieć, wówczas zostanie im udostępniona Twoja lokalizacja. Co ważne bez względu na to czy twój telefon jest offline czy online, czy jest rozładowany czy też nie. Możesz również wysłać odpowiedni alert swoich zaufanym kontaktom wówczas gdy czujesz się w niebezpieczeństwie. Całość została bardzo sprytnie rozwiązana i wielu użytkownikom smartfonów czy w ogóle urządzeń działających pod kontrolą systemu sygnowanego zielnym robocikiem może się przydać.

Aplikacja zaufane kontakty jest dostępna w sklepie Google Play zupełnie za darmo, więc myślę, ze warto ja przetestować na swoim smartfonie.

12 modułów Moto Mods co roku?

Wcześniejszy wpis

Powerbank ADATA PV150 10000 mAh test

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Android