0

Jakiś czas temu na łamach naszego bloga mogliście przeczytać recenzję aplikacji Hexlock. Dziś mamy dla Was kolejną ciekawą propozycję jeśli chodzi o aplikacje mobilne od tego samego dewelopera czyli Liquidum Limited. Jednak jest to zgoła odmienny program od tego, który recenzowałem nieco ponad tydzień temu. Rocket VPN daje spore możliwości, jakie? Przekonacie się czytając poniższą recenzję.

Zanim zacznę właściwą część recenzji, przybliżę Wam drodzy czytelnicy czym tak właściwie tak właściwie ona i jak działa. Idąc za Wikipedią „VPN (ang. Virtual Private Network, Wirtualna Sieć Prywatna) – tunel, przez który płynie ruch w ramach sieci prywatnej pomiędzy klientami końcowymi za pośrednictwem publicznej sieci (takiej jak Internet) w taki sposób, że węzły tej sieci są przezroczyste dla przesyłanych w ten sposób pakietów. Można opcjonalnie kompresować lub szyfrować przesyłane dane w celu zapewnienia lepszej jakości lub większego poziomu bezpieczeństwa.” Taka definicja za wiele Wam nie mówi? Owszem osobiście też bym się nie połapał o co w tym chodzi. Tłumacząc z polskiego na nasze. VPN umożliwia łatwe pozorowanie zmiany miejsca z której się łączymy z internetem. Dzięki niej możemy podłączyć się do wirtualnego serwera w dowolnej lokalizacji. Dzięki takiemu zabiegowi możemy korzystać z usług czy platform które są  normalnie w naszym kraju niedostępne. Samo korzystanie z serwisów VPN nie jest nielegalne, ale warto sprawdzić regulaminy poszczególnych usług z których chcemy korzystać, bo nie wszystkie pozwalają na korzystanie z nich poza konkretnymi krajami. Pozornie wygląda to na bardzo proste. Podłączamy się pod serwer i całość działa. W praktyce wymaga nieco więcej kombinacji, a w cały proces zdecydowanie ułatwia nam testowana aplikacja czyli Rocket VPN.

Jak wygląda cały proces w przypadku aplikacji? Na ekranie głównym wybieramy lokalizację z której będziemy skorzystać. Standardowo mamy 7 „miejscówek” wśród nich między innymi Stany Zjednoczone, Niemcy, Francję czy Japonię. Myślę, że większości użytkowników takie lokalizacje w zupełności wystarczą. Po wyborze kraju wybieramy Connect i cała magia dzieje się sama. Po kilkudziesięciu sekundach pojawia się informacja o połączeniu z wirtualnym serwerem i już możemy działać. Niżej ekranu głównego mamy podręczną przeglądarkę z której możemy korzystać w nowej lokalizacji. Z kolei niżej jesteśmy w stanie wybrać  aplikację już z tych zainstalowanych na naszym smartfonie czy tablecie. Dzięki tym kilku tapnięciom możemy łatwo zmieniać swoje wirtualne lokalizacje i uruchamiać usługi czy aplikacje, które nie są u nas dostępne.

Warto dodać jeden element. Aplikacja sama w sobie jest zupełnie za darmo, ale jest jedno „ale” tak właściwie dwa. Pierwsze. Darmowa wersja ma w sobie reklamy. Po drugie i to jest zdecydowanie ważniejsze darmowy transfer mamy tylko do 250 MB, by zyskać nielimitowany dostęp trzeba sypnąć groszem. Tutaj koszt to w zależności na jak długo wybierzemy abonament od 7,75 zł aż do 20,87 (w chwili pisania tego artykułu była promocja na najniższy abonament, więc cena mogła ulec zmianie).

Lubię aplikacje, które spełniają swoje zadanie, a przy tym są tak zaprojektowane by korzystanie z niej było samą przyjemnością. Liquidum Limited widać potrafi to robić, bo ponownie aplikacja jest bardzo dobrze przemyślana i zaprojektowana. Dzięki niej w ciągu kilku sekund możemy zmienić swoją lokalizację bez zbędnego szukania serwerów. Wybieramy kraj i cała magia dzieje się sama. Oczywiście jest to rozwiązanie dla tych, którzy nie wymagają zbyt wielu dodatkowych opcji konfiguracji, ale przetestowanie całości nie wymaga od nas wydawania pieniędzy, a jesteśmy w stanie sprawdzić czy takie rozwiązanie jest faktycznie dla nas. Aplikacja jest przyjazna dla użytkowników. Choć trzeba nadmienić, że w całości program jest po angielsku, ale tak jak już mówiłem nawet Ci, którzy nie są zbyt dobrze zaznajomieni z językiem Szekspira bez przeszkód znajdą odpowiednie opcje.

Podsumowując Rocket VPN to bardzo dobra aplikacja, która umożliwia łatwe korzystanie z VPNu. Całość działa sprawnie i bez przeszkód możemy korzystać z różnych wersji oprogramowania. Zachęcam do testów i sprawdzenia jak całość się sprawuje w praktyce tym bardziej, że aplikacja jest darmowa w Google Play jak i Apple App Store, a w gratisie mamy 250 MB darmowego transferu.

Kolejne rendery Huawei P10 wskazują na ciekawe nowości

Wcześniejszy wpis

HTC dotrzymał obietnicy

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać