0

Aplikacji w sklepie Google Play jest całe zatrzęsienie. Ciężko wśród nich znaleźć tę jedną jedyną, która nada się do odpowiedniego celu. Oczywiście można szukać jej na chybił trafił i testować wszystko po kolei, ale od czego macie nas – redakcję MobileWorld24? Jakiś czas temu zainstalowałem na swojego smartfona aplikację Hexlock, czym ona tak naprawdę jest i jakie zadanie spełnia. Przekonacie się czytając poniższą recenzję.

Hexlock to założenia prosta aplikacja, dzięki której możecie zablokować dostęp do części programów, zdjęć czy filmów znajdujących się na smartfonie/tablecie. Przyda się takie rozwiązanie szczególnie tym, którzy użyczają telefon/tablet innym osobom np. dzieciom i nie chcą by przez przypadek coś uruchomiły, zmieniły w ustawieniach. Aplikacja ma maksymalnie uproszczony interfejs otrzymujemy tylko najważniejsze elementy w jednym miejscu.

Po pierwsze Hexlock umożliwia przygotowanie profili, dzięki czemu możemy zdefiniować kilka zestawów aplikacji, dla każdego zadania osobno. Wówczas po dodaniu nowego profilu wystarczy wybrać z listy zainstalowanych programów te do których dostęp ma być chroniony. Wcześniej możemy zdefiniować jak wygląda sposób odblokowania. Standardowo są to trzy możliwości – wzór, kod pin oraz przy pomocy czytnika linii papilarnych oczywiście jeśli Wasze urządzenie jest wyposażone w taki bajer. W przypadku konfiguracji dostępu do aplikacji tutaj za wiele dodatkowych ustawień nie mamy. Jest możliwość ustalenia po jakim czasie pojawi się okno z odblokowaniem programu. Warto dodać, że możemy dodać do zasobów chronionych również zdjęcia i filmy, które mamy na wewnętrznej pamięci urządzenia. Dzięki temu możemy do naszego skarbca dodać multimedia, które nie powinny się dostać w niepowołane ręce.

Pod względem samego designu i ergonomii działania, nie mam żadnych zastrzeżeń. Schemat interfejsu jest bardzo prosty  i przejrzysty. Główną część stanowi heksagonalna ikona z profilem, który aktualnie możemy włączyć lub wyłącz, a kolejne profile znajdują się po prawej i lewej stronie. Włączenie poszczególnych profili to jedynie tapnięcie w odpowiednią ikonę. Z dolnej belki z kolei można wysunąć listę aplikacji, które mamy zainstalowane na naszych telefonie. Spośród niej bez przeszkód wybieramy te programy do których dostęp chcemy ograniczyć.

Podsumowując, aplikacja Hexlock nie jest szczególnie rozbudowana, ale z całą pewnością spełnia swoje podstawowe zadanie. Jest intuicyjna i prosta, ale chroni dostęp do poszczególnych aplikacji bardzo dobrze. Jeśli szukacie apki do blokady części zasobów, a przy tym prostej to nie musicie szukać dalej Hexlock powinien Wam się spodobać. Przetestowanie jej nic Was nie kosztuje, bowiem jest on dostępny w sklepie Google Play zupełnie za darmo. Wówczas jednak musimy się liczyć z reklamami, które pojawiają się w aplikacji ale na szczęście nie są one zbyt nachalne. Dokupienie opcji bez reklam to wydatek rzędu 4,86 zł. Co nie jest wysoką kwotą. Na koniec dodam jeden drobny minus. Aplikacja komunikuje się z nami w języku angielskim, jednak myślę, że całość została tak zaprojektowana że osoby nie znające zbyt dobrze języka Szekspira bez problemu się w niej odnajdą.

Asus Zenfone 3 recenzja

Wcześniejszy wpis

Huawei Mate 9 Lite, tańszą alternatywą Mate 9?

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać