1

Zdrowy styl życia oraz bycie fit jest obecnie na topie, dlatego idąc tym trendem producenci oferują różne udogodnienia technologiczne, między innymi inteligentne monitory aktywności. Jednym z takich producentów, który może poszczycić się ich sporą ilością w swoim portfolio jest firma Garmin.
Garmin VivoSmart HR+ to poprawiona wersja opaski VivoSmart HR, której recenzja pojawiła się tutaj jakiś czas temu. Czy VivoSmart HR+ jest godnym następcą? Sprawdźmy to!

Zawartość pudełka

Pudełko to prostopadłościan z twardego kartonu, na którym znajdziemy podstawowe informacje o opasce. Jednak względem poprzedników, zrezygnowano z okienka, za którego wyglądała nasza opaska. Również zawartość zestawu się nie zmieniła. Znajdziemy to, co najpotrzebniejsze, czyli dedykowany przewód do ładowania oraz jakieś papierki.

Jakość wykonania oraz design

Jakość oraz design, tak jak w poprzedniku stoi na wysokim poziomie, a nawet można by rzec, że na lepszym. Materiały użyte w tej opasce są wysokiej jakości. Dalej jest to tworzywo sztuczne oraz hipoalergiczny sylikon. Pod ekranem znalazł się przyciski funkcyjny. Moduł został zmniejszony w stosunku do poprzednika, a przy tym zachowano ten sam wymiar ekranu. Dzięki temu opaska wygląda lepiej. Design VivoSmart HR+ gwarantuje nam, że produkt może nam towarzyszyć zarówno podczas morderczego treningu jak i oficjalnego wyjścia w eleganckim stroju. Dodatkowo, mimo delikatnemu zwiększeniu wagi, opaska jest komfortowa w noszeniu. Można w ogóle zapomnieć o tym, że znajduje się na naszej ręce, a przypomnieć sobie, gdy poinformuje nas o nowej wiadomości, połączeniu czy osiągnięciu jakiegoś celu.

Ekran

VivoSmart HR+ (tak jak poprzednik) został wyposażony w dotykowy ekran e-link. Wyświetlacz jest bardzo wyraźny i czytelny, zarówno w dzień jak i w nocy. Widoczność po zmroku zapewnia podświetlanie, które przy najmniejszej wartość w zupełności wystarcza. Na wyświetlaczu znajdziemy najważniejsze informacje: godzina, ile kroków/kilometrów zrobiliśmy, jaki mamy puls, powiadomienia, pogoda, sterowanie odtwarzaczem, itd. oraz za jego pomocą możemy sterować opaską(?)

Funkcjonalność VivoSmart HR+

Garmin VivoSmart HR+ został wyposażony w takie moduły i czujniki jak: Pulsometr, Krokomierz, GPS, Wysokościomierz barometryczny, Monitorowanie Snu. Ponadto opaska zlicza intensywne minuty w ciągu tygodnia monitorując strefy tętna. Swoimi subtelnymi wibracjami powiadomi nas o nadchodzącym połączeniu/wiadomości, jaki o wskazanej godzinie nas obudzi.

Podsumowanie funkcjonalności:

  • Krokomierz w połączeniu z GPS idealnie mierzy pokonane kilometry;
  • Pulsometr działa dobrze, jednak jego odczyty trzeba traktować tylko, jako poglądowe;
  • Wysokościomierz działa zdecydowanie niż ten u poprzednika;
  • Monitor snu budzi i działa idealnie;
  • Powiadomienia przychodzą natychmiastowo.

Bateria

Czas pracy na jednym ładowaniu zależy od tego czy korzystamy z GPS-a. Jeśli nie będziemy korzystać z GPS i zachowamy ciągłe połączenie z telefonem to na spokojnie opaska wytrzyma pięć dni na jednym ładowaniu. Natomiast, jeśli będziemy z niego korzystać to automatycznie skracamy czas pracy. Przy ciągłym korzystaniu z modułu GPS, czas pracy na jednym ładowaniu spada do 8 godzin, jednakże, jeśli korzystamy tylko wtedy, gdy go potrzebujemy to możemy osiągnąć około trzy dni pracy.

Oficjalne oprogramowanie

Do sparowania oraz synchronizacji opaski służy autorska aplikacja Garmin Connect. Zbiera ona wszystkie informacje o naszej aktywności i przedstawia je na wykresach. Po dokładniejszy opis aplikacji odsyłam do recenzji Garmina Vivosmart HR.

Podsumowanie

Czy Garmin VivoSmart HR+ jest godnym następcą VivoSmart HR? Według mnie tak, mógłbym się nawet pokusić o stwierdzenie, że jest to opaska kompletna. Nic jej nie brakuje, wygląda świetnie. Czy polecam te opaskę? Tak i to bardzo gorąco.

Asus Zenfone 3 Deluxe i Zenfone 3 Max oficjalnie w Polsce

Wcześniejszy wpis

Qualcomm prezentuje Quick Charge 4.0

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Akcesoria