iOS

Kolejny iPhone z zakrzywionym wyświetlaczem?

0
iphone

Na początku rozwoju branży mobilnej Apple wraz ze swoimi smartfonami wyznaczał trendy dla całego rynku. W ostatnich latach gigant z Cupertino nieco stracił swojego początkowego wigoru i wiele rozwiązań jest kopiowana od innych dużych graczy. Trudno aktualnie stwierdzić kto jest numerem jeden jeśli chodzi o innowacje w mobilnych technologiach. Smartfony naszpikowane są najwyższej klasy sprzętem i coraz ciężej wymyślić coś oryginalnego.

Pierwsze przecieki dotyczące nowego iPhone’a, który zadebiutuje w przyszłym roku dotyczą o dziwo wyświetlacza. Po raz pierwszy w przypadku urządzeń z logiem nadgryzionego jabłuszka ma być zakrzywiony. Według tych pierwszych przeciekowych informacji mówi się, że tylko większa wersja iPhone’a zostanie wyposażona w zaokrąglony na krawędziach wyświetlacz. Apple dosyć późno decyduje się na taki ruch (oczywiście nie wiemy czy na 100% taki wyświetlacz zagości w iPhone 7S/8). Konkurencja w tej kwestii nie śpi. Nie mówię tutaj o chociażby pierwszym Samsungu, który półtora roku temu miał już w swoim flagowcu podobny bajer, ale o Xiaomi, które zaprezentowało Mi Note 2, który taki ekran jest wyposażony i mimo to cena urządzenia nie poszybowała znacząco w górę.

Myślę, że w niedalekiej przyszłości zakrzywiony ekran stanie się swego rodzaju standardem jeśli chodzi o urządzenia z najwyższej półki cenowej. Jest to bajer, który podoba się wielu i wielu jest również w stanie za niego dodatkowo zapłacić kilkaset złotych. Co sądzicie o zakrzywionych ekranach w urządzeniach mobilnych?

Źródło: gsmarena.com

AppleiPhone