6

Z czytnikami e-booków miałem styczność już kilka razy, jednak pierwszy raz korzystałem z urządzeniem od Amazon-a, a konkretnie chodzi o Kindle 8. Mimo, że lubię zastępować tradycyjne rzeczy jakimiś technologicznymi to jednak, co do zmiany tradycyjnej książki na e-booka nie jestem przekonany. Do tej pory wolałem wziąć do poczytania książkę w wersji klasycznej. Jednak czy Kindle 8 zmienił taki stan rzeczy i przekonało mnie do zmiany? Dowiecie się czytając poniższą recenzje.

Zawartość pudełka oraz specyfikacja

Kindle 8 został zapakowany w zgrabne, dobrze wykonane pudełko, na które założona jest obwoluta. Znajdziemy na nim podstawowe informacje na temat czytnika. W pudełku, oprócz urządzenia, znajdziemy kabel USB oraz prostą instrukcje obsługi. Na próżno szukać czegoś więcej.

Specyfikacja Kindla 8 prezentuje się następująco:

kindle 8

Jakość wykonania oraz design

Czytnik został wykonany z dobrej jakości matowego tworzywa sztucznego. Wszystkie elementy zostały dobrze spasowane. Wszystkie krawędzie oprócz dolnej, na której znajdziemy przycisk zasilania, gniazdo MicroUSB oraz diodę, są puste. Na froncie i na plecach znalazły się logo producenta i model. Podczas używania Kindle’a 8 miałem wrażenie, że przez przypadek mogę je uszkodzić. Urządzenie jest stosunkowo małe, lekkie i zdaje się być bardzo delikatne. Niska waga, małe wymiary oraz zaokrąglone krawędzie powodują, że urządzenie bardzo dobrze trzyma się w dłoni, a co najważniejsze – nie męczy jej. Design urządzenia jest prosty i niczym się nie wyróżnia.

Ekran

Czytnik Amazon Kindle 8 Black wyposażono w ekran Pearl o przekątnej 6″ i rozdzielczości 800×600, co daje zagęszczenie pikseli na poziomie 167 ppi. Największą wadą urządzenia jest to, że nie jest on podświetlany, więc o czytaniu nocą bez oświetlenia możemy zapomnieć. Ekran jest dotykowy, podobnie jak w wielu innych tego typu konstrukcjach i to rozwiązanie świetnie się sprawdza. Matowa powierzchnia sprawia, że na ekranie nie widać odcisków palców. Co najważniejsze, czcionki są wyraźne i ostre, dzięki czemu oczy nie męczą się podczas czytania.

Bateria

Niestety, nie znalazłem nigdzie informacji na temat wielkości baterii zastosowanej w Kindle 8. Jednak jeśli chodzi o czas pracy, to nie ma się do czego przyczepić. Po pełnym naładowaniu akumulatora, energia wystarczy nam na kilka tygodni. Używałem go po 30 minut dziennie przez cały okres testów i ładowałem go tylko raz na początku do pełna. Gdy go odsyłałem miał jeszcze około 25% baterii.

Oprogramowanie

Kindle 8 działa na standardowym oprogramowaniu od Amazon-a jak praktycznie cała rodzina Kindle. Na górze zajdziemy główną belkę nawigacji. Na której znajdziemy takie ikony jak Home, wstecz, sklep, wyszukiwarkę oraz menu, w którym znajdziemy resztę ustawień. Całości działa dosyć sprawnie i płynie. Po więcej zapraszam do recenzji Wojtka.

Wydajność oraz Łączność

Za wydajność odpowiada procesor o taktowaniu 1 GHz oraz 512 MB pamięci RAM. Taka konfiguracja w zupełności wystarcza i zapewnia stabilne działanie. Czasami zdarzają się drobne przycięcia, ale to rzadkość.  Moduły łączności, jakie zaimplementowano to Wi-Fi (802.11 b/g/n) oraz Bluetooth. Obydwa moduły utrzymują stabilne połączenie.

Podsumowanie

Czy Kindle 8 przekonało mnie do przesiadki z tradycyjnej książki na czytnik? Otóż nie, czegoś mi w tym urządzeniu brakuje i nie przekonuje mnie ono do siebie. Jednak dla kogoś, kto chce zacząć przygodę z czytnikami mogę polecić, ponieważ jest on stosunkowo tani w stosunku, do jakości.

Kto rządzi w Chinach? Huawei i Xioami? Nie!

Wcześniejszy wpis

Poznań Game Arena – relacja z imprezy

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać