HAMA uniwersalny uchwyt samochodowy – test

Wyposażając się w smartfona coraz częściej jesteśmy w jakiś sposób zobligowani do zakupu przeróżnej maści akcesoriów. Większość z Was zapewne zakupiło etui, folię na ekran, część ma powerbanka, a zmotoryzowani kupują zestawy akcesoriów ułatwiających korzystanie  z telefonu w czasie jazdy samochodem. Właśnie taki zestaw otrzymałem w ostatnim czasie od niemieckiego producenta Hama. Jak sprawuje się w praktyce przekonacie się czytając poniższą recenzję.

Zawartość pudełka

Jak na akcesorium, które nie jest szczególnie dużych rozmiarów pudełko jest dosyć pokaźne. Wykonane zostało z cienkiego kartonu, zachowane w charakterystycznych dla niemieckiego producenta kolorach – czerwieni i bieli. W środku z kolei znajdziemy cały zestaw elementów czyli właściwy „chwytak” smartfona, ramię dzięki któremu mocujemy cały zestaw, a także uchwyt dzięki któremu całość zamocujemy do kratki wentylacyjnej w samochodzie. Dodatkowym elementem jest uniwersalny dock, który możemy przykleić niemal wszędzie gdzie chcemy i przymocować do niego sam uchwyt bez ramienia. Zawartość pudełka uzupełnia zestaw papierologii, w tym wypadku krótkiej instrukcji korzystania.

Jakość wykonania oraz design

Zestaw jest w całości wykonany z plastiku, co akurat w tym wypadku nie jest szczególnym zaskoczeniem bowiem takie uchwyty samochodowe są wykonywane z tworzywa sztucznego. Jednak co pierwsze rzuca się w oczy to fakt, że jest to plastik masywny, dobrej jakości. W praktyce również sprawuje się bardzo dobrze. Nie ma możliwości by podczas jazdy samochodem były jakieś problemy np. z kołysaniem się całego uchwytu, nawet podczas wybojów. Trzeba zaznaczyć, że wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste, szczególnie jak się kupuje chińskie proste uchwyty. Plastikowe ramię ma jedną wadę. Brak pełnej konfiguracji jego długości i kąta, ale tutaj na szczęście sam „chwytak” smartfona daje już takie możliwości. Sposób blokady również jest całkiem nieźle przemyślany, ale wymaga na dłuższą metę przyzwyczajenia. Co do samego elementu utrzymującego telefon, jest ono w dosyć dużym zakresie konfigurowalne. Po pierwsze możemy zmieniać jego szerokość, dzięki czemu możemy zamontować w nim urządzenie o szerokości do 11 cm. Faktycznie uchwyt jest uniwersalny, nie tylko z nazwy. Jeśli chodzi o konfigurowanie uchwytu smartfona – jest możliwość wyciągnięcia podpórek, które podtrzymują umieszczone urządzenie, proste rozwiązanie, ale niezwykle przydatne. Wewnętrzne części uchwytu, te które mają bezpośredni kontakt z telefonem zostały wyłożone specjalną pianką dzięki czemu nie możliwości uszkodzenia telefonu czy jego zarysowania, nawet gdy dosyć mocno przymocujemy go do uchwytu. Pozostałe dwa uchwyty czyli ten przeznaczony do kratki wentylacyjnej i uniwersalny bez długiego ramienia, również sprawdzają się w praktyce. Zapięcie samego elementu utrzymującego telefon jest dziecinnie proste, a przy tym na tyle, dobrze spasowane że nie ma możliwości by telefon wysunął się i wypadł.

Jedyne do czego mógłbym się przyczepić jeśli chodzi o ten uniwersalny uchwyt samochodowy to sam design, przez to, że plastiki są dosyć grube, cała konstrukcja wygląda na toporną. Dodatkowo połączenie czerni ze srebrno-szarymi elementami nie do końca przypadło mi go gustu, choć trzeba pamiętać, że to element dosyć mocno indywidualny i to, że mnie nie przypadł do gustu nie oznacza, że Tobie nie przypadnie.

Podsumowanie

Reasumując za około 90 zł otrzymujemy pełny zestaw jaki potrzebujemy do samochodu, daje on spore możliwości konfiguracji, a przy tym jest bardzo dobrze wykonany. Cena owszem nie należy do najniższych, ale w zmian mamy wszystko czego nam trzeba by bezpiecznie i przy okazji wygodnie transportować smartfon w samochodzie.

More Stories
harry potter wizards unite
Harry Potter: Wizards Unite dostępne w Polsce