0

Ostatnie dwa miesiące to istny horror dla koreańskiego producenta. Od samego początku sporo problemów pojawiało się w związku z wprowadzeniem najnowszego phabletu. Jeden z youtuberów zrobił test z Gorilla Glass 5, który nie wypadł korzystnie ani dla twórcy samego szkła, ani dla Samsunga. Później już było tylko gorzej, jeszcze przed premierą pierwsze egzemplarze zaczęły wybuchać. Stąd szybka decyzja o wstrzymaniu sprzedaży Samsunga Galaxy Note 7 i szybkiej wymianie wszystkich urządzeń.

Proces ten w ostatnim czasie niemal był już na ukończeniu. Naprawione urządzenia powoli trafiały do swoich właścicieli jednak sytuacja zaczynała się powtarzać. Doszły nas słuchy, że kolejne urządzenia zaczęły się zapalać same z siebie. Teraz koreański producent podjął ostateczną decyzję – wycofuje phablet z rynku i całkowicie zatrzymuje jego dalszą produkcję.

Przyznam szczerze, że nie przypominam sobie sytuacji w której to producent wycofał smartfon z rynku. Z całą pewnością była to trudna decyzja, jednak wydaje się lepsza niż ta w której Samsung dalej brnąłby w całą sytuację. Tak duży gracz jakim jest koreański producent zauważalnie w mniejszym stopniu odczuje cały problem. Dla mniejszych producentów sprzętu mobilnego wycofanie flagowca z rynku mogło być gwoździem do trumny. Jak cała sytuacja odbije się na kolejnych urządzeniach i polityce wydawniczej Samsunga przekonamy się na przestrzeni kilku najbliższych miesięcy.

Co Wy sądzicie o całej sytuacji? Straciliście zaufanie do Samsunga po wybuchających Galaxy Note 7? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: gsmarena.com

Gorilla Glass 5 jednak nie takie złe jak je malują?

Wcześniejszy wpis

Umi Touch – recenzja

Następny wpis

Powinny Ci się spodobać

Więcej w Newsy